Watch Dogs Legion tylko w 30 FPS-ach na PS5 i Xbox Series X

Ubisoft poinformował, że Watch Dogs Legion na PS5 i Xbox Series X zaoferuje nam jedynie rozgrywkę w 30-fpsach. Rozczarowani?

Watch dogs legion

Nowa generacja konsol wystartuje już za niespełna miesiąc. Choć oczekiwania są ogromne, to coraz więcej wskazuje na to, że będziemy musieli trochę dłużej poczekać na prawdziwy pokaz siły nowych urządzeń.

Zarówno Microsoft, jak i Sony chwalą się, że ich konsole będą w stanie wyświetlić obraz nawet w 120 klatkach na sekundę. Brzmi to imponująco, jednak raczej nie będzie standardem dziewiątej generacji. Coraz więcej producentów wydaje się mieć problem z "wyciągnięciem" jakości 4K i 60 FPS. Taki los czeka m.in. Watch Dogs Legion.

Lathieeshe Thillainathan - producent gry Ubisoftu, zdradził, iż Watch Dogs Legion będzie działać na PlayStation 5 i Xbox Series X w rozdzielczości 4K i 30 klatkach na sekundę. Szczególnie ta druga wartość jest nader rozczarowująca. Na pocieszenie pozostaje nam wiadomość, że nowe konsole (podobnie jak PC) otrzymają wsparcie dla technologii ray tracing. Mamy zatem przynajmniej pewność, że Watch Dogs Legion będzie wyglądać imponująco. Sympatycy ultra płynnej rozgrywki będą jednak rozczarowani.

Niestety, przedstawiciel Ubisoftu nie ujawnił, czy gra otrzyma dodatkowy tryb, który np. pozwoli nam na osiągnięcie 60 FPS-ów.

Watch Dogs Legion zadebiutuje już 29 października na PlayStation 4, Xbox One i PC. Nieco później gra zadebiutuje również na Xbox Series X (10 listopada) i PlayStation 5 (19 listopada). Pamiętajcie, że kupując grę na obecną generację otrzymujecie w pakiecie również wersję przeznaczoną na nowe konsole.

Zobacz również: Watch Dogs Legion - wymagania sprzętowe. Czy wasz PC to udźwignie?