Watch Dogs - next-genowy tytuł Ubisoftu? [E3 2012]

Pierwszy dzień targów E3 2012 w Los Angeles dobiegł końca. Oferty, jakie przedstawili nam poszczególni giganci branży oraz wydawcy gier prezentują się nader interesująco, co nie tylko zawdzięczamy kolejnym odsłonom znanych serii, ale i także całkowicie nowym markom.

Watch Dogs

Jedną z nich jest właśnie Watch Dogs - pierwszy cyberpunkowy sandbox, dający nam możliwość użycia otaczającego nas otwartego świata jako… broni. Akcja gry rozgrywa się w Nowym Jorku podlegającemu ścisłej inwigilacji przez nieznane korporacje po tym, jak zostało ono odcięte od prądu na wskutek wirusa. Wszystko jest dosłownie monitorowane za pośrednictwem publicznych systemów komputerowych, do których my - gracze - możemy się włamać i przejąć kontrolę nad infrastrukturą miasta. Brzmi nieźle? W praniu sprawdza się jeszcze lepiej, dlatego nie mam zamiaru przedłużać i niezwłocznie odsyłam Was do krótkiego teasera gry i niesamowitej demonstracji, zaprezentowanych na konferencji Ubisoftu.

Odkładając na bok szereg możliwości, jakie możemy uzyskać dzięki tak innowacyjnemu systemowi, Watch Dogs pod względem wizualnym zmiótł wszystkie zaprezentowane dotychczas produkcje na tegorocznej imprezie. Jako, że Ubisoft nie ujawnił jeszcze platform na których gra będzie dostępna (a nie wierzę, że obecne konsole zdołają udźwignąć takiego kolosa), pozostaje tylko zakładać, iż będzie ona exclusive’em na PC tudzież tytułem nowej generacji konsol.

UAKTUALNIENIE:

Ubisoft potwierdza - Watch Dogs trafi na X360, PS3 i PC w 2013 r.