WatchOS 6 - 6 funkcji, które chcemy ujrzeć

Apple ma najpopularniejszy smartwatch na rynku, ale można go dodatkowo ulepszyć.


Apple Watch jest najpopularniejszym zegarkiem na świecie i najpopularniejszym trackerem aktywności.

Obecnie Apple sprzedaje zegarek Apple Watch serii 4 wyposażony w EKG, które nie jest dostępne w naszym regionie. Smartwatch ten jest naprawdę dopracowany, ale istnieją rzeczy, które można dodatkowo poprawić zarówno na poziomie sprzętowym, jak i oprogramowania. Każdy chciałby zobaczyć baterię starczająca na kilka dni, ale taka zmiana wymaga nowej generacji zegarka. Wiele z naszych oczekiwań można jednak spełnić wydając aktualizację oprogramowania dla watchOS. Nową wersję watchOS 6 zobaczymy w czerwcu podczas konferencji WWDC. Mamy nadzieje zobaczyć nowe funkcje takie jak:

Zobacz również:

WatchOS 6 - 6 funkcji, które chcemy ujrzeć

Źródło: macworld.com

Niestandardowe tarcze

Z każdą wersją systemu watchOS, Apple dodaje nowe i ulepszone tarcze zegarków. To wspaniale, ale użytkownicy od lat domagają się niestandardowych tarcz do zegarków. To zrozumiałe, że Apple chce się upewnić, że wszystkie tarcze spełniają pewien standard jakości i nie łamią żadnych licencji, ale WearOS to potrafi.

Apple mógłby udostępnić programistom zestaw narzędzi "FaceKit" z zestawem niezbędnych narzędzi, jednocześnie nie starając wymagań do do strony wizualnej. Następnie mogliśmy pobrać nowe twarze z odnowionej galerii w aplikacji Watch.

Obecnie frustrujące jest to, że drogie zegarki Apple, które są również akcesoriami zawsze wyglądają podobnie i nie ma za dużej możliwości ich personalizacji.

Apple Watch posiada akumulator pozwalający na nieco ponad dzień pracy na pojedynczym ładowaniu. Dlatego też z chęcią zobaczylibyśmy nowe tarcze, które pozwalałyby oszczędzać energię i pokazywały jedynie najbardziej niezbędne informacje. Miałyby one ograniczone kolory i jasność oraz prostą i czytelną formę.

WatchOS 6 - 6 funkcji, które chcemy ujrzeć

Źródło: macworld.com

Mądrzejsza Siri

Siri została trochę zaniedbana i musi zostać zmodyfikowana. Dotyczy to również zegarków Apple Watch. W ich przypadku Siri jest zbyt wolna i nie reaguje odpowiednio nawet na najnowszym zegarku Serii 4. Na dodatek Siri zaimplementowana w Apple Watch bardzo często informuje nas, abyśmy sięgnęli po telefon w celu zdobycia większej ilości informacji. Na przykład, nawet jeśli na Apple Watch znajduje się aplikacja Find Friends, powie Ci, abyś użył telefonu w celu odnalezienia kogoś.

WatchOS 6 - 6 funkcji, które chcemy ujrzeć

Źródło: macworld.com

Śledzenie snu

Jedną z cech produktów konkurencji, której brakuje w Apple Watch to monitoring naszej aktywności podczas snu. Dzięki temu mamy lepsze pojęci o długości i jakości naszego snu.

Ponownie żywotność baterii jest wyzwaniem w implementacji tej funkcji. Większość użytkowników ładuje swoje zegarki właśnie nocą, aby następnego dnia nie zabrakło im energii.

Jesteśmy przekonani, że Apple pracuje nad taką funkcją, choć nie do końca wiemy, w jakiej formie miałaby zadebiutować. Firma wielokrotnie podkreśla, jak ważne jest dla niej zdrowie użytkowników. Dodatkowo sen jest jedną z czterech głównych kategorii umieszczonych na górze aplikacji Zdrowie. To jedyna kategorii, dla której Apple Watch nie posiada wbudowanej funkcji.

Śledzenie snu w Apple Watch jest tylko kwestią czasu i mamy nadzieje, że pojawi się już w czerwcu wraz z watchOS 6 oraz, że funkcja nie będzie wymagać nowego zegarka.

WatchOS 6 - 6 funkcji, które chcemy ujrzeć

Źródło: macworld.com

Tryb nocny

Śledzenie snu to najlepszy powód, aby nie zdejmować zegarka na noc, ale część użytkowników zostawia go włączonego podczas snu, niezależnie od tego, czy śpią. Niektórzy ludzie po prostu lubią budzić się od delikatnych wibracji na nadgarstku. Niestety, Apple Watch nie zachowuje się dobrze w łóżku. Rozjaśnia się, gdy użytkownik lekko się poruszy, wchodzi w interakcje z powiadomieniami i może generować dźwięk.

Kiedy nosisz zegarek do łóżka, musisz włączyć Theater Mode, aby wyłączyć ekran, a także włączyć tryb Nie przeszkadzać, aby zapobiec stuknięciom.

Apple Watch w tym wymiarze powinien lepiej współpracować z Twoim iPhone'm. Jeżeli używasz funkcji Bedtime w Nie przeszkadzać na telefonie zegarek powinien synchronizować się z nim i również oferować taką funkcjonalność.

Idealnie byłoby, gdyby twój zegarek był w stanie wykryć, że poszedłeś spać i włączył ten tryb automatycznie.

Lepsze treningi

Trenowanie z Apple Watch stało się dużo lepsze wraz z watchOS 5, ale nadal można wprowadzić drobne poprawki.

Automatyczne uruchamianie i zatrzymywanie treningów jest ważne, ale działa tylko w przypadku treningów pieszych, biegowych, wioślarskich, pływackich i eliptycznych. Byłoby wspaniale, gdyby Apple Watch rozpoznawał więcej rodzajów treningów w watchOS 6.

Nowe tempo i kadencja dla biegaczy wprowadzone w watchOS 5 są naprawdę przydatne, ale chcielibyśmy zobaczyć kolejne ulepszenia w Apple Watch. Jeśli masz zamiar pobić rekord pod względem odległości, tempa, czasu lub spalonych kalorii, powinieneś o tym wiedzieć. Możesz zarobić odznaki za pobijanie swoich osiągów w różnych typach treningów. Pomyśl, ile razy mogłeś poprawić swój wynik, gdybyś wiedział, że jesteś tylko pięć minut, 50 kalorii, lub 500 metrów od rekordu.

WatchOS 6 - 6 funkcji, które chcemy ujrzeć

Źródło: macworld.com

Niestandardowe dźwięki

W telefonie iPhone można ustawić własne dzwonki dla połączeń telefonicznych i indywidualnych kontaktów, a także zmieniać dźwięki dla różnych typów alarmów. W zegarku Apple Watch nie można zmienić żadnego z dźwięków ustawionych domyślnie przez Apple.

Chcielibyśmy zobaczyć możliwość uruchomienia listy dźwięków i wzorów wibracji, jaką znamy z iPhone'a na zegarku Apple Watch.

WatchOS 6 - 6 funkcji, które chcemy ujrzeć

Źródło: macworld.com