Waterfox szybszy od Firefoksa na komputerach 64-bit

Firefox nie ma oficjalnej wersji przygotowanej dla komputerów z 64-bitowymi systemami Windows. Aby skorzystać z ich możliwości użytkownicy mogą jednak pobrać przeglądarkę Waterfox opartą na Firefoksie, ale dającą wsparcie dla architektury 64-bitowej, której w nim brakuje.

Waterfox

Twórcy Waterfoksa podają, że przygotowano go specjalnie z myślą o wysokiej wydajności, a zwłaszcza w 64-bitowych systemach. Na starszych komputerach różnica między nim, a 32-bitowym Firefoksem ma być bardzo wyraźna. Na nowszych, przeglądarka ma pozwoli na cieszenie się całym potencjałem 64-bitowego systemu Windows.

Waterfox obsługuje rozszerzenia znane z Firefoksa, co oznacza, że nie trzeba z nich rezygnować po przejściu do nowej przeglądarki. Oprócz tego wtyczki takie jak Adobe Flash, Sun Java i Microsoft Silverlight w pełni obsługują 64-bitowe pliki binarne.

Niedawno wydano Firefoksa 9, a równolegle z nim pojawił się Waterfoks 9. Jego użytkownicy muszą dysponować zainstalowanym pakietem Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64). Jest on dostępny razem z przeglądarką i wtyczkami oraz innymi przydatnymi komponentami na oficjalnej stronie projektu Waterfox.