Waterproof Zoom Lens Camera Case - z każdym kompaktem pod wodę

Dzięki nowemu wodoszczelnemu pokrowcowi Waterproof Zoom Lens Camera Case właściciel zwykłego kompaktu będzie mógł wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy pod wodą. Co więcej, również korzystać z zoomu.

Testy PC Worlda - fotografia cyfrowa

Waterproof Zoom Lens Camera Case

Waterproof Zoom Lens Camera Case

Waterproof Zoom Lens Camera Case przypomina zamykany szczelnie niewielki worek. Urządzenie zostało wykonane z przezroczystego materiału TPU o grubości wynoszącej 0,42 milimetra, który pozwala na bezproblemowy podgląd wyświetlacza. Przeznaczone jest przede wszystkim dla osób posiadających kompaktowe aparaty cyfrowe, które chciałyby podczas urlopu mieć możliwość wykonywania zdjęć pod wodą, lecz nie chcą wydawać dodatkowych kilkuset złotych na umożliwiający to odpowiedni aparat.

Dzięki Waterproof Zoom Lens Camera Case będą mogli skorzystać ze swojego starego kompaktu, który po umieszczeniu w środku pokrowca zostaje szczelnie zamknięty i zabezpieczony przed wodą w przypadku nurkowania na maksymalnej głębokości blisko 6 metrów.

Nowość wyposażona została ponadto w "teleskopowy moduł" pozwalający na wysunięcie obiektywu aparatu (oczywiście w przypadku modeli posiadających obiektywy nie wysuwające się poza obudowę można wybrać inny prostszy wodoszczelny pokrowiec) na długość maksymalnie 2,8 centymetra. Producent deklaruje, że może ona współpracować z większością kompaktów. Zaleca jednak, aby zawsze wcześniej (jeżeli istnieje taka możliwość) przymierzyć posiadany sprzęt, sprawdzając tym samym, czy nie jest za duży (np. nie może być szerszy niż 11 centymetrów).

"Obudowa" Waterproof Zoom Lens Camera Case, jeżeli nawet nie chcemy wykonywać zdjęć pod wodą, z pewnością będzie stanowiła odpowiednią ochronę naszego aparatu przed różnymi niebezpieczeństwami czyhającymi na plaży. Chodzi tu przede wszystkim o piasek, którego ziarenka, jeżeli dostaną się do wnętrza obudowy cyfrówki, mogą skutecznie "odciąć" nas od możliwości wykonywania zdjęć do końca wakacyjnego pobytu. W skrajnych przypadkach mogą również doprowadzić do zniszczenia zanieczyszczonego sprzętu (poparte przykrym doświadczeniem autora tego tekstu).

Waterproof Zoom Lens Camera Case wyceniono na 20 funtów (ok. 91 zł). Więcej informacji na temat tego urządzenia znajdziecie na stronie producenta.