Watykan przedstawia modlitewnik na iPhone'a

Pomimo, iż Watykan twierdzi, że nowe technologie źle wpływają na nasze dusze, tym niemniej znajduje sposoby na ich wykorzystanie. iBreviary jest aplikacją przeznaczoną dla iPhone'a, która oferuje użytkownikowi dostęp do najpopularniejszych modlitw.

Autorem programu iBreviary jest Paolo Padrini, włoski ksiądz i twórca stron internetowych. Elektroniczny modlitewnik na razie dostępny jest w języku włoskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim i łacińskim. W najbliższej przyszłości światło dzienne ma ujrzeć wersja portugalska i niemiecka. Przed ukazaniem się oficjalnej wersji iBreviary, darmowa wersja testowa została pobrana 10 tysięcy razy na terenie Włoch.

Watykan przedstawia modlitewnik na iPhone'a

Źródło: www.dimix.it/ibreviary

Aplikację wyceniono na 79 eurocentów, zaś wszystkie aktualizacje mają być darmowe. Wedle słów przedstawicieli Watykanu, Kościół uczy się nowych technologii, by za ich pomocą głosić światu dobrą nowinę. Przypomnijmy, że sam papież Benedykt XVI posiada dwugigabajtowy model iPoda Nano, który otrzymał w prezencie od pracowników Radia Watykańskiego.

Watykan twierdzi, iż nowe technologie źle wpływają na nasze dusze.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: