Ważna aktualizacja dla PlayStation 5. Pozwoli na wymianę dysku SSD!

W okolicach wakacji Sony udostępni aktualizację oprogramowania, która pozwoli na wymianę dysku SSD we własnym zakresie. Co z gwarancją?

Sony PlayStation 5 to absolutny hit rynkowy. Jej zakup jest mocno utrudniony, a Sony nie jest w stanie zaspokoić potrzeb rynkowych. Nie zmienia to faktu, że niektórzy szczęśliwcy od kilku miesięcy korzystają ze swoich konsol i znają już ich największe wady.

Sony PlayStation 5

Sony PlayStation 5

PlayStation 5 sprzedawane jest w dwóch wersjach, ale oba mają taki sam dysk SSD o pojemności 825 GB. Po formacie i zainstalowaniu systemu operacyjnego dla użytkownika zostaje zaledwie 667 GB. Z pozoru może wydawać się, że ponad 600 GB wolnej przestrzeni dyskowej to dużo, ale trzeba pamiętać, że współczesne gry na konsole nowej generacji zajmują ponad 100 GB. Oznacza to, że na PlayStation 5 zainstalujemy 5 lub maksymalnie 6 tytułów.

Zobacz również:

Najnowsze informacje donoszą, że Sony zdaje sobie sprawę z problemu i przygotowuje się do jego rozwiązania w dosyć niespodziewany sposób. Japończycy zamierzają bowiem wprowadzić na rynek nową aktualizację oprogramowania, która pozwoli na wymianę dysku SSD na większy i szybszy nośnik. Nowe oprogramowanie układowe zmodyfikuje również pracę systemu chłodzenia. Wentylatory będą w stanie pracować z wyższą prędkością, aby lepiej schłodzić nieoryginalny dysk.

Po zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania użytkownicy konsol PlayStation 5 będą w stanie zdjąć plastikową obudowę i rozbudować pamięć masową z wykorzystaniem złącza M.2 SSD.

Producent nie będzie anulować gwarancji na konsole, które posiadają wymieniony nośnik SSD.

Konsolę PlayStation 5 kupisz obecnie w Play. Operator posiada w swoich magazynach egzemplarze dostępne od ręki.

Źródło: slashgear.com