Ważna informacja dla użytkowników sprzętu Apple: oryginalne akcesoria mogą potanieć

Firma Apple podobno obniżyła opłatę licencyjną dla producentów akcesoriów uczestniczących w programie "Made for iPod/iPhone/iPad".

Serwis Mac Otakara podzielił się doniesieniami, które powinny zainteresować użytkowników sprzętu Apple oraz osoby planujące dopiero dołączyć do ich grona. Wynika z nich bowiem, że amerykańska firma obniżyła w poprzednim miesiącu wysokość opłaty licencyjnej dla firm, które produkują oficjalny sprzęt przeznaczony do współpracy z iPadami, iPodami i iPhone'ami. Redukcja ta dotyczy kabli Lightning oraz innych akcesoriów, które objęte są programem MFi.

MFi - kilka słów przypomnienia

MFi, czyli skrót od "Made for iPod", to uruchomiony w 2005 roku program, który po wykupieniu licencji (wynosiła ona początkowo 10% ceny sprzedaży) pozwalał producentom akcesoriów dla iPoda dostarczać na rynek produkty posiadające certyfikat "Made for iPod" gwarantujący "pełną zgodność z dowolnym odtwarzaczem iPod". Z czasem oczywiście został on rozciągnięty na kolejne produkty Apple takie jak iPhone, czy iPad.

Zobacz również:

  • Rossmann: elektronika i małe AGD - co warto kupić? [03.12.21r.]
  • macOS 12.1 jeszcze w grudniu - co z Universal Control?
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone, MacBook, Watch [3.12.2021]

To dobra informacja?

Oczywiście. Dzięki obniżce opłaty licencyjnej (mam nadzieję, że doniesienia japońskiego serwisu są prawdziwe) pojawia się bowiem szansa, że certyfikowane akcesoria nieco stanieją. Obecnie za metrowy kabel Lightning na USB trzeba zapłacić w sklepie Apple 79 złotych...