Ważne zmiany w Apple! Nowy kluczowy produkt i zmiana prezesa

Apple przygotowuje się do sporych zmian. Poznaliśmy orientacyjną datę odejścia Tima Cooka na emeryturę, ale bardziej intrygujące jest wprowadzenie na rynek nowego, kluczowego produktu.

Tim Cook jest prezesem firmy Apple już od dziesięciu lat. Zastąpił on na tym stanowisku założyciela firmy Steve'a Jobsa, a wcześniej kilkukrotnie zastępował go w trakcie urlopów zdrowotnych.

Siedziba Apple
Źródło: apple.com

Siedziba Apple

Źródło: apple.com

Za czasów aktualnego prezesa udało się pobić wyniki sprzedażowe i zwiększyć rentowność przedsiębiorstwa. Apple wprowadziło na rynek mnóstwo innowacyjnych produktów, ale nie zabrakło również kilku wpadek.

Zobacz również:

  • Tim Cook jednym z najbardziej wpływowych ludzi 2021 roku!
  • macOS Monterey - koniecznie sprawdź te nowe funkcje [poradnik]
  • Trzęsienie ziemi w Intel - zmiana CEO przez procesory Apple M1?

Cook obchodził w ubiegłym roku swoje 60 urodziny. Internet zastanawiał się wtedy, kiedy prezes Apple ustąpi ze stanowiska i przejdzie na zasłużoną emeryturę? Okazuje się, że stanie się to zapewne dopiero w 2025 roku lub później.

Tim Cook na WWDC 2019
Źródło: apple.com

Tim Cook na WWDC 2019

Źródło: apple.com

Co istotne przed planowanym przejściem na emeryturę Tim Cook planuje wprowadzić na rynek jeden nowy, innowacyjny produkt. Podejrzewamy, że chodzi o jedną z większych premier, które szykuje dla nas Apple od lat. Nie mówimy o corocznym odświeżeniu iPhone'a czy nowego MacBooka, a prezentację Apple Car.

W jednym z wywiadów przeprowadzonych w 2021 roku Tim Cook przekazał, że prawdopodobnie nie pozostanie w firmie na kolejne 10 lat, ale jednocześnie nie przedstawił żadnych konkretów. Nie znamy również kandydatów, którzy mogliby go zastąpić. Mark Gurman z Bloomberga zauważa, że Tim Cook zapewne czeka, aby dokończyć swoje oczko w głowie.

Gurman podkreśla, że produktem, którego wprowadzenie na rynek obserwuje bacznie Tim Cook mogą być okulary rozszerzonej rzeczywistości, o których mówi się co najmniej od kilku lat.

Jedno jest pewne - na dużą rewolucję poczekamy jeszcze co najmniej kilka lat. Tim Cook nie zamierza odejść na emeryturę w przeciągu najbliższych miesięcy.