Ważni pracownicy Microsoftu przechodzą do Facebooka

Dwóch szefów poszczególnych działów Microsoftu zdecydowało się pożegnać Redmond i przejść pod skrzydła Marka Zuckerberga.

Pierwsza z tych osób to Gabriel Aul, który od 2014 roku stał na czele programu Windows Insider. Odpowiadał między innymi za komunikację z użytkownikami oraz do 2016 roku szykował informacje prasowe z informacjami o nowych buildach Windows 10. W Microsofcie spędził aż 27 lat - a obecnie wpisał na swoim profilu LinkedIn nowe stanowisko: wiceprezes Facebooka, jednak bez podania zakresu swoich obowiązków oraz kompetencji. Jego obowiązki w Redmond przejęła Dona Sarkar, piastująca dotychczas stanowisko Corporate Vice President of Program Management - Windows Engineering Systems.

Na początku czerwca Microsoft opuścił Clint Rutkas, pełniący stanowisko Senior Technical Product Manager w Windows Developer Team. I również on przeszedł do Facebooka, gdzie będzie pracować przy oprogramowaniu open-source. Pozostaje pytanie, czym skusiła ich sieć społecznościowa oraz jaką rolę odegrają w jej strukturach? Można podejrzewać, że ma to związek z zapowiadaną kryptowalutą Libra, ale czy tak jest rzeczywiście? Czas pokaże.

Zobacz również:

  • Xbox Series X z kolejnym rekordem. Microsoft chwali się wynikami konsoli
  • Nasza Klasa jutro zniknie z sieci! Masz czas do północy