Wczoraj padł rekord - 388 985 tweetów w ciągu minuty

Na boiskach w Brazylii gorąco, a żar udziela się i internautom. Sobotni mecz 1/8 finału między Brazylią a Chile był ekscytującym wydarzeniem, dzięki któremu ustanowiono rekord - aż 388 985 "ćwierknięć" na Twitterze w ciągu jednej minuty.

Jaka to minuta? Każdy, kto oglądał ten emocjonujący spektakl, może się domyślić - niestrzelony przez Chile, piąty rzut karny w serii. To po trafieniu w słupek poszło w świat 388 985 "ćwierknięć", ogłaszających zwycięstwo gospodarzy Mundialu oraz porażkę Chile. Obliczono także, że w zalewie tweetów, jakie miały miejsce w trakcie meczu, najczęściej wymieniano brazylijskiego napastnika Neymara. Od momentu zakończenia dogrywki liczba "ćwierknięć" szła błyskawicznie w górę, co obrazuje poniższa grafika.

Wczoraj padł rekord - 388 985 tweetów w ciągu minuty

Strzelenie karnego przez wspomnianego Neymara zaowocowało 239 219 tweetami w ciągu jednej minuty. Cały mecz - od początku po zakończenie rzutów karnych - doczekał się ponad 16,3 miliona "ćwierknięć", co stanowi kolejny rekord - jeszcze żadna impreza w czasie swojego trwania nie doczekała się tylu tweetów. Wypada też dodać, że faza grupowa Mundialu miała ponad 300 milionów wpisów. Poprzedni rekord tweetów na minutę należał do jednego z meczów Super Bowl i wynosił 382 000.

Zobacz również:

  • Mundial w 4K - gdzie oglądać? - Mistrzostwa Świata w Katarze
  • Czy Elon Musk wreszcie kupi Twittera?