We wrześniu nowe iPody?

Kilka serwisów internetowych podało informację, jakoby koncern Apple na początku września przedstawił nową generację przenośnych odtwarzaczy muzycznych iPod. Nowe urządzenia miałyby charakteryzować się unowocześnionym interfejsem oraz - być może - nowymi funkcjonalnościami.

W serwisie AppleInsider czytamy, iż jesienne premiery Apple'a obejmą cztery modele odtwarzaczy, z których większość (o ile nie wszystkie) będzie wykorzystywać pamięć flash typu NAND. Nowe iPody mają poszerzać serie nano oraz "video".

Interfejs iPodów ma przypominać ten znany z systemu operacyjnego Mac OS X. Świadczyć to może o fakcie, że firma z Cupertino kładzie nacisk na ujednolicenie interfejsu użytkownika we wszystkich oferowanych przez siebie produktach, począwszy od komputerów Mac, poprzez Apple TV i iPhone, na odtwarzaczach iPod kończąc.

Oficjalna premiera odtwarzaczy ma mieć miejsce 5. września (informacja za serwisem ArsTechnica), na specjalnie w tym celu zorganizowanej konferencji. Firma Apple nie potwierdza na razie tych rewelacji.

Aktualizacja: 29 sierpnia 2007 09:11

Bardzo możliwe, iż pogłoski o wprowadzeniu nowych iPodów okażą się prawdziwe. Firma Apple rozesłała bowiem zaproszenia do wybranych przedstawicieli mediów w USA na konferencję, która odbędzie się właśnie 5. września w San Francisco. Koncern nie przekazał jednak żadnych dodatkowych szczegółów.

Zaproszenie na kolejny "event" firmy Apple

Zaproszenie na kolejny "event" firmy Apple