We wrześniu pojawią się nowe mobilne 32 nm procesory Celeron

We wrześniu na rynku pojawią się trzy nowe mobilne procesory z rodziny Celeron. Ich oznaczenia to Celeron B840, Celeron B800 i Celeron B710.

Nowe mobilne procesory należące do rodziny Celeron będą zbudowane w oparciu o 32-nanometrową architekturę Sandy Bridge. Z racji tego, że są to układy przeznaczone do podstawowych zastosowań, pozbawione one zostaną jednak różnych funkcji, takich jak chociażby technologia Turbo Boost.

Pierwszym z nich jest model noszący oznaczenie Celeron B840. Jest on najwydajniejszy z całej trójki. Dysponuje dwoma rdzeniami pracującymi z częstotliwością 1,9 GHz i 2 MB pamięci cache. Jego cena ostała ustalona na poziomie 86 USD.

Druga z nowości - Celeron B800 - również oferuje dwa rdzenie, z tą jednak różnicą, że taktowane one są zegarem 1,5 GHz. Dysponuje ponadto 2 MB pamięci cache i, co interesujące, pomimo niższego taktowania została wyceniona na tyle samo co poprzednik.

Ostatnia propozycja - Celeron B710 - to w jednordzeniowa konstrukcja pracująca z częstotliwością 1,6 GHz i wyceniona na 70 USD.

Cała trójka powinna się pojawić na rynku we wrześniu.