Web Calendar Pad 2011 - automat do kalendarzy

Jeżeli chcesz szybko stworzyć stronę internetową z kalendarzem użyj Web Calendar Pad. Skorzystaj z jego szablonów i bibliotek graficznych, wygeneruj terminarz i umieść go automatycznie w Internecie. I nie martw się, że nie znasz nawet jednego języka programowania.

Do pobrania:

Web Calendar Pad 2011

Web Calendar Pad 2011 to program do tworzenia kalendarzy. Wygenerowane za pomocą program terminarze mogą być publikowane w sieci bądź wykorzystywane lokalnie na przykład na pulpicie komputera.

Web Caledar Pad generuje kalendarze i listy zadań, pozwala zdefiniować i umieścić na nich święta, wydarzenia jedno i wielodniowe uzupełnić je notatkami, ikonami bądź zdjęciami. Domyślnie w bazie programu umieszczone zostały święta amerykańskie i kanadyjskie. W prosty sposób można jednak utworzyć własną listę uroczystości i wielokrotnie wykorzystywać ją w różnych projektach. Aplikacja pozwala także zbudować zestawy kategorii i wyposażyć je w pakiety domyślnych ikon a następnie wykorzystywać we własnych szablonach. Ulokowanie w terminarzu jakiegoś wydarzenia powoduje automatyczne wygenerowanie dodatkowej strony, na której można umieścić rozbudowany opis, zdjęcia i dodatkowe pliki do pobrania.

Web Calendar Pad 2011 - automat do kalendarzy

Web Calendar Pad 2011

Wygląd kalendarzy zależy jedynie od nasze inwencji. Jako podstawę można użyć jeden z szablonów dostępnych w programie. Biblioteka zawiera ich ponad 100. Definiuje się liczbę i wielkość wyświetlanych kolumn, widok tygodnia, ułożenie na stronie. Do własnych potrzeb użytkownik dostosuje wygląd zakładek, zestawy ikon, czcionki, kolor tła i kolorystykę oznaczeń poszczególnych dni. Bazując na szablonach można także określić wygląd listy wydarzeń

Gotowe projekty Web Calendar Pad można automatycznie umieścić na stronie internetowej. Niezbędny do publikacji moduł współpracujący z serwerami FTP dołączony został do programu. Pliki mogą być zapisane w postaci plików HTML, w wersji PHP bądź ASP. Nie trzeba przy tym w ogóle posiadać wiedzy programistycznej. Wszystkie ustawienia modyfikuje się za pomocą wizualnego edytora. Jeżeli nie masz dostępu do żadnego serwisu internetowego projekt umieścisz również na dysku. Jeszcze innym rozwiązaniem jest wydrukowanie go.

Aby można było współdzielić terminarz w Web Calendar Pad należy dołączyć do niego wersję iCal bądź vCalendar. Umożliwi to również subskrypcję kalendarza użytkownikom Outlooka. Ciekawą opcją jest dodanie do projektu kanału RSS, za pomocą którego użytkownicy będą informowani o zmianach zawartości. Program pozwala także importować do projektu różne dane. Listy wydarzeń można odczytać z pliku CSV czy iCal. Web

Web Calendar Pad nie ma polskiej wersji językowej. Pozwala jednak tworzyć kalendarze w naszym języku. Wariant testowy działa 30 dni i ma ograniczenia w funkcjonowaniu niektórych funkcji. Wygenerowane terminarze wyświetlają również stosowną informację.