Web Tablet Intela

Bezprzewodowy tablet internetowy to kolejna nowość sprzętowa zaprezentowana na Intel Developer Forum.

Intel Developer Forum jak zwykle obfituje w wiele pokazów premierowych nowych technologii i urządzeń. Tym razem procesorowy gigant ujawnił szczegóły techniczne bezprzewodowego urządzenia nazwanego Web Tablet. Umożliwia ono dostęp do sieci z dowolnego miejsca w domu.

"Chcieliśmy umożliwić użytkownikom bezprzewodowy dostęp do Internetu. W tym celu stworzyliśmy małe, lekkie i wydajne urządzenie, które czerpie energię z baterii. Teraz Internet można zabrać ze sobą do sypialni, kuchni, salonu czy ogródka" - powiedział Michael Reed, przedstawiciel Intela.

Zobacz również:

  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne

Web Tablet, zaprezentowany po raz pierwszy na targach International Consumer Electronics Show w Las Vegas w styczniu tego roku, działa z wykorzystaniem 32-bitowego procesora Intel StrongARM SA-1110. Urządzenie ma pamięć typu Intel StrataFlash. Działa pod kontrolą systemu operacyjnego Wind River WindStorm. Web Tablet jest również wyposażony w platformę PersonalJava, przeglądarkę Espial Escape, pakiet narzędzi Espial Espresso GUI i oprogramowanie audio Becomm Strings do odtwarzania muzyki pobranej z sieci.

Rynkowa premiera tego urządzenia Intela ma się odbyć jeszcze w tym roku.

Więcej informacji: www.intel.com/home/webtablet