Web według Adobe - Flex 2.0

Web według Adobe - Flex 2.0

HomeLocator - również napisany we Fleksie

ActionScript 3.0

Nowością jest także odświeżona wersja znanego już wcześniej obiektowego języka programowania - ActionScript 3.0. Jest ona jeszcze bardziej dopasowana do tworzenia aplikacji internetowych z bogatym interfejsem użytkownika. Jak zapewnia producent, zmiany poczynione w nowej wersji zapewniają doskonałą wydajność i łatwość programowania nawet bardzo złożonych aplikacji, dużych zbiorów danych, itd.

ActionScript 3.0 bazuje na standardzie ECMASript i jest w pełni kompatybilna z jego specyfikacją. Jak już wspomnieliśmy wcześniej dostępna jest również nowa wersja maszyny wirtualnej dla tego języka (AVM 2). Jest ona wysoce zoptymalizowana i potrafi wykonywać kod aż do dziesięciu razy szybciej, niż jej poprzedniczka radziła sobie z poprzednimi wersjami ActionScript. Wsparcie dla AVM 1 oczywiście pozostanie, dla zachowania kompatybilności z istniejącymi już rozwiązaniami.

Zobacz również:

  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne [2021]

Flex Builder 2

Firma Adobe nie pozostawiła deweloperów bez odpowiednich narzędzi do korzystania z nowej technologii. Udostępniła więc narzędzie Flex Builder 2, oparte na doskonale znanej platformie Eclipse. Builder wyposażony jest we wszystkie potrzebne edytory, łącznie z wizualnym projektowaniem wyglądu budowanej aplikacji.

Za pełną wersję Adobe Flex Builder 2 trzeba zapłacić ponad 1600 PLN, dokładając dodatkowe 800 PLN, jeżeli chcemy korzystać z możliwości tworzenia wykresów. Adobe Flex Data Services 2 Express z pojedynczą, pełną licencją na uruchomienie aplikacji na jednym procesorze jest dostępne bezpłatnie, natomiast sugerowana cena tego rozwiązania, za jedno stanowisko, wraz ze wsparciem technicznym i usługami konserwacji to 20 tysięcy USD.

Web według Adobe - Flex 2.0

Zintegrowane środowisko do budowania aplikacji Flex - Flex Builder 2

Więcej informacji o produkcie, przykładowe aplikacje oraz pliki do pobrania (w tym próbną wersję zintegrowanego środowiska do budowania aplikacji Flex - Adobe Flex Builder 2) znaleźć można na stronie firmy Adobe.