WebCam Go

Nowa kamera do komputerów PC pozwala na przekazywanie obrazów do Internetu w czasie rzeczywistym. Po odłączeniu od sieci działa jak cyfrowy aparat fotograficzny.

Firma Creative Technology wprowadza na polski rynek pierwszą przenośną kamerę do komputerów PC - Video Blaster WebCam Go. Urządzenie to ma wszystkie zalety tradycyjnych internetowych kamer do komputerów PC, w tym możliwość przesyłania e-maili wideo, prowadzenia na żywo wideokonferencji w Internecie, tworzenie i projektowanie profesjonalnych stron WWW. Kamera wykorzystuje interfejs USB, eliminując tym samym potrzebę stosowania zewnętrznego źródła zasilania lub dodatkowych przewodów połączeniowych.

Po odłączeniu od komputera WebCam Go może działać jak cyfrowy aparat fotograficzny. Urządzenie oferuje aż trzy tryby pracy: pojedynczej ekspozycji, samowyzwalacza i wielokrotnej ekspozycji do rejestrowania wielu szybko następujących po sobie zdjęć, służący do rejestrowania krótkich filmów.

Wbudowana pamięć 4 MB pozwala na przechowanie ponad 900 zdjęć w rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli) lub ponad 200 zdjęć w rozdzielczości 320 x 240 (pikseli), bez konieczności używania dyskietek lub kart pamięci.

Kamerę WebCam Go jest oferują dystrybutorzy firmy w cenie 154 USD + VAT.

Więcej informacji: www.creative.com