WebOS znalazł dom w Korei. Będzie pracował w "inteligentnych" telewizorach LG

System operacyjny WebOS trafił w nowe ręce. Firma HP poinformowała, że sprzedała go LG.

WebOS, czyli Internetowy system operacyjny, dostępny jest z poziomu przeglądarki imitując stacjonarny system operacyjny. W 2010 roku został on zakupiony przez firmę Hewlett-Packard (razem z Palmem) za 1,2 mld dolarów. Wiązała ona z nim duże nadzieje mając w planach zdobycie mobilnego rynku przy pomocy smartfonów i tabletów. Niestety nie zdobyły one zaufania konsumentów, co zmusiło HP do rezygnacji z dalszych prac nad WebOS i udostępnienia go następnie na licencji open source z nadzieją, że będzie żył własnym życiem.

Warto tutaj przypomnieć, że WebOS i jego interfejs użytkownika był dobrze oceniany i uznawany za dobre rozwiązanie dla tabletów. Niestety firma HP nie potrafiła wykorzystać jego atutów.

Co dalej z WebOS? Odpowiedź właśnie poznaliśmy: trafi do "inteligentnych" telewizorów LG. Koreańska firma zakupiła od HP kod źródłowy systemu, dokumentację, strony internetowe oraz wszelkie patenty obejmujące system oraz interfejs użytkownika. Niestety szczegóły finansowe transakcji nie zostały podane.


Zobacz również