WebView 2 trafia do Edge na Windows 10. Co się zmieni?

Microsoft modernizuje przeglądarkę nie czekając na kolejną edycję stabilną. Czy zauważymy różnicę?

Fot. Microsoft

Microsoft ogłosił dzisiaj wprowadzenie to przeglądarki Edge na Windows 10 środowiska WebView 2 Runtime. Jest on przeznaczone przede wszystkim dla deweloperów, którym pozwala na osadzanie treści w aplikacjach. Wykorzystuje przy tym najnowsze rozwiązania oraz technologie silnika Chromium. Dla przeciętnego użytkownika nie widać będzie żadnej zmiany - podczas używania przeglądarki nie dokonuje się żadnych bezpośrednich interakcji z WebView 2.

Jak podaje Microsoft, technologia trafi do Edge na systemach Windows 10 w wersji 2004 i nowszych. Dotyczy to edycji zarówno Home, jak i Pro. Najpierw otrzymają ją użytkownicy prywatni, dopiero potem trafią na maszyny pracujące w firmach i przedsiębiorstwach. Zmiana działania odbywa się "pod maską", więc choć użytkownik nie odczuje różnicy, mechanizmy będą działać sprawniej. Aktualizacja jest praktycznie nieodczuwalna dla dysku, a jak łatwo przewidzieć, każda kolejna edycja przeglądarki Edge będzie mieć ją zaimplementowaną. Dla deweloperów przygotowano dokładną dokumentację, dzięki której mogą efektywnie wykorzystać nowe rozwiązanie.

Zobacz również:

Choć na razie nie widzimy różnicy w działaniu Edge, WebView 2 Runtime może być dobrą odskocznią do bardziej zaawansowanych rozwiązań, dzięki którym będzie możliwe stworzenie odczuwalnych zmian na plus.

Źródło: Neowin, Microsoft