Webmaster - prawie makler

Portale finansowe w USA na razie nie będą musiały dostosować się do surowych przepisów, obowiązujących biura maklerskie i brokerskie.

W USA coraz więcej transakcji sprzedaży/kupna akcji i obligacji odbywa za pośrednictwem Internetu. Amerykańska Komisja ds. Papierów Wartościowych (SEC) zamierza zaostrzyć wymagania, dotyczące działania portali finansowych. Jej przewodnicząca, Laura S. Unger, zaprzeczyła jednak, że będą one musiały dostosować się do surowych przepisów o działaniu biur maklerskich i brokerskich. Miałoby to poprawić jakość i wiarygodność dostępnych informacji oraz zwiększyć bezpieczeństwo dokonywanych na ich podstawie transakcji.

Komisja zamierza jednak wprowadzić pewne regulacje, dotyczące podawania informacji giełdowych i finansowych w Internecie. Obecnie konsumenci nie są w żaden sposób zabezpieczeni przed informacjami nierzetelnymi. Zostaną wprowadzone prawnie obowiązujące standardy podawania danych (m.in. kto finansuje daną witrynę oraz gdzie można składać ewentualne zażalenia).

Więcej informacji: www.sec.gov


Zobacz również