Webroot: wykryliśmy ponad 100 000 spyware'ów!

Firma Webroot, producent programu Spy Sweeper, poinformowała, że liczba zebranych przez nią sygnatur programów typu spyware przekroczyła 100 tys. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy ich liczba podwoiła się.

Jak twierdzi David Moll, prezes Webroot: "Liczba unikalnych śladów spyware'u, które odkrywamy każdego dnia, wzrasta w zastraszającym tempie (...) twórcy spyware'u są silnie zmotywowani finansowo, co znaczy, że nie zniechęcają się łatwo. Im bardziej utrudniamy im ich podstępne działania, tym większe podejmują wysiłki aby stworzyć nowe, kompleksowe zagrożenia."

Już w maju, w raporcie "State of Spyware", eksperci Webroota szacowali, że zyski z porwań stron startowych przeglądarek, przekierowań wyszukiwarek i przechwytywania adresów DNS wynoszą ponad 2 miliony USD rocznie. Według firmy, programy typu adware i spyware generują nawet 25% całego dochodu z reklamy w Internecie. Webroot ostrzega, że możliwości otwierające się przed autorami takiego oprogramowania są, wraz ze wzrostem informatyzacji społeczeństw, coraz większe. "Ataki na instytucje finansowe to tylko jeden z przykładów na to, do jakich strat może doprowadzić spyware w środowisku korporacyjnym" przestrzegał w momencie opublikowania raportu Richard Stiennon, wiceprezes Webroot ds. badania zagrożeń.

Zapraszamy do lektury artykułu "Spyware: wykryj, usuń... zapomnij!", w którym prezentujemy kilka narzędzi do skutecznego zwalczania oprogramowania szpiegującego. O najnowszej wersji Spy Sweepera możecie przeczytać tutaj.

Więcej informacji: Webroot


Zobacz również