Webshots Desktop 2.0 - tapetowanie na całego

Ukazała się właśnie najnowsza wersja darmowej aplikacji Webshots Desktop. Może ona pełnić funkcję przeglądarki zdjęć oraz tapet na pulpit, których niewiarygodne ilości dostępne są na stronie producenta. Dodatkowo przy pomocy Webshots Desktop 2.0 możemy pokazać nasze zdjęcia szerszemu gronu użytkowników (w internetowej galerii).

Głównym zadaniem programu jest magazynowanie oraz zarządzaniem tapetami na pulpit, które bez ograniczeń możemy pobierać z internetowego serwisu po założeniu w nim własnego konta. To daje nam dodatkowo możliwość publikowania własnych galerii zdjęć oraz udostępniania ich innym użytkownikom programu.

Po zainstalowaniu aplikacji do dyspozycji użytkownika jest już kilka obrazków, które możemy od razu wykorzystać jako tapety na pulpit. Jeśli potrzebujemy nowych zdjęć, możemy pobierać je z serwisu internetowego http://Webshots.com , po założeniu tam bezpłatnego konta. Zawartość witryny jest podzielona na kategorie: Gallery (wszystkie dostępne zdjęcia w serwisie uporządkowane tematycznie), Daily Photo (zdjęcia, które zasłużyły na wyróżnienie), Community (zdjęcia opublikowane przez użytkowników). Dodatkowo możemy skorzystać z mechanizmu wyszukującego zdjęcia według konkretnej nazwy. Pobieranie wybranego zdjęcia z serwisu spowoduje jego automatyczne pojawienie się w katalogu programu.

Odnośnik do serwisu internetowego oraz jego poszczególnych kategorii jest dostępny z poziomu aplikacji Webshots Desktop. Główny interfejs programu składa się z kilku części. W jego dolnej części widzimy miniatury wszystkich dostępnych zdjęć, a tuż obok powiększenie aktualnie wybranego. Po prawej stronie dostępne jest proste menu, które pozwala z danego zdjęcia uczynić tapetę na pulpit (Set Wallpaper). Program automatycznie dostosowuje wielkość zdjęcia do rozdzielczości ekranu. Górna część okna zawiera 4 zakładki, w ramach których przenosimy się pomiędzy zdjęciami zgromadzonymi w programie, a dysku twardym, w internetowej galerii, a także monitorujemy czy nasi ulubieni użytkownicy nie wzbogacili przypadkiem swoich galerii o nowe zdjęcia.

Istnieje szereg opcji konfiguracyjnych związanych z wyświetlaniem tapet na pulpicie. Możemy ustawić na każdy dzień tygodnia inny obrazek. Jeśli zażyczymy sobie włączenie wygaszacza ekranu po określonym czasie, może on wyświetlać wszystkie dostępne w galerii zdjęcia w formie pokazu slajdów. Program wyświetla również kalendarz na pulpicie oraz powiadomienia o nowych zdjęciach w serwisie. Rzecz jasna, wszystkie te dodatki nie są konieczne - można je w razie potrzeby łatwo zlikwidować.

Program Webshots Desktop 2.0 (wersja dla Windows 98, ME, 2000, XP) do pobrania z naszego FTP'a: http://www.idg.pl/ftp/pc_2178/Webshots%20Desktop%202.0.html

Program Webshots Desktop 2.0 (wersja dla Mac OS X) do pobrania z naszego FTP'a: http://www.idg.pl/ftp/mac_194/Webshots%20Desktop%202.0.html

Więcej informacji: http://www.webshots.com


Zobacz również