Webwasher wzbogacony

Webwasher.com wykorzysta technologię rozpoznawania obrazów firmy Cobion do filtrowania zawartości witryn internetowych.

Podczas konferencji prasowej na targach CeBIT 2001 w Hanowerze przedstawiciele Webwasher.com oraz Cobion poinformowali o nawiązaniu współpracy. Obie niemieckie firmy zamierzają rozwijać technologie rozpoznawaniu obrazów oraz filtrowania niepożądanych treści pobieranych z Internetu.

Firma Webwasher.com opracowała program Webwasher filtrujący banery reklamowe, cookies i samo otwierające się okienka (pop-up). Teraz zostanie dodatkowo wzbogacony w technologię rozpoznawania obrazów DynaBLocator firmy Cobion. Oprogramowanie DynaBLocator będzie współpracowało z bardziej rozbudowaną wersją Webwasher Enterprise Edition, przeznaczoną dla firm. Pozwoli ono limitować rodzaj witryn, które w czasie godzin pracy mogą odwiedzać pracownicy. Dotychczas technologia ta była z powodzeniem wykorzystywana do znajdywania w Internecie stron, na których bez pozwolenia były zamieszczane zastrzeżone znaki towarowe firm. Skorzystały z niej tak znane marki, jak Adidas, Bayer oraz Visa International.

Jak poinformował Horst Joepen, prezes Webwasher.com, skuteczność technologii Cobion sięga na razie 90%. Program DynaBLocator rozpoznaje obrazy w celu zlokalizowania witryn, zawierających np. pornografię lub informacje sportowe. Na podstawie analizy zawartości tekstowej zostanie określonych kolejnych 50 kategorii stron, do których dostęp ma być ograniczony. Administratorzy Webwashera sami określą, jakich witryn nie powinni odwiedzać pracownicy. Gdy jednak ktoś spróbuje naruszyć obowiązujące w jego przedsiębiorstwie zwyczaje czy regulaminy, w jego przeglądarce zostanie wyświetlona specjalna strona HTML informująca o naruszeniu przepisów. Uwolni to administratorów od pisania e-maili do każdego z osobna.

Więcej informacji:

www.webwasher.com

www.cobion.de