Wednesday sezon 2 – kiedy premiera w Polsce? Mroczna nastolatka powraca!

Netflix wreszcie obwieścił swój werdykt – 2. sezon opowieści o córce państwa Addamsów jednak nadejdzie. Tym samym kończą się wszystkie związane z serialem zawirowania, a fani mrocznej nastolatki mogą odetchnąć z ulgą. Kiedy pojawi się 2. sezon Wednesday i o czym opowie?

fot. Netflix

Wednesday sezon 2 – kiedy premiera w Polsce? Mroczna nastolatka powraca!

Wednesday zostaje na Netfliksie

Spin-off kultowej rodziny Addamsów był wielkim i w zasadzie natychmiastowym przebojem NetflixaWednesday triumfalnie dołączyła do takich hitów serwisu, jak Stranger Things czy Squid Game. Władze platformy z reguły nie podejmują od razu decyzji o przedłużeniu serialu na kolejny sezon, jednak zdarzyło się to w przypadku kilku najchętniej oglądanych produkcji. Biorąc pod uwagę popularność Wednesday, fanów i dziennikarzy mocno zastanawiała przedłużająca się cisza na temat 2. sezonu serii – pojawiły się nawet spekulacje, że produkcja zniknie z Netflixa i ukaże się w ramach innego serwisu streamingowego – pisaliśmy o tym w artykule Wednesday się przeprowadza? Sezon 2. serialu o córce Addamsów pod znakiem zapytania

Wobec nasilających się plotek, Netflix wreszcie przerwał milczenie i oficjalnie dał zielone światło dla prac nad 2. sezonem Wednesday. Przekonajmy się więc, co już wiadomo na temat nowych odcinków.

Zobacz również:

 • Wednesday się przeprowadza? Sezon 2. serialu o córce Addamsów pod znakiem zapytania
 • Jenna Ortega – królowa krzyku. W jakich horrorach wystąpiła gwiazda Wednesday?

Data premiery

Na razie nie ogłoszono żadnej, choćby przybliżonej daty premiery 2. sezonu Wednesday. Prawdopodobnie powrotu serialu możemy spodziewać się na początku 2024 roku.

Wednesday sezon 2 – kiedy premiera w Polsce? Mroczna nastolatka powraca!

fot. Netflix

Fabuła

Zakończenie pierwszego sezonu wyjaśniło co prawda sedno zagadki związanej z Goody Addams, Josephem Crackstone'em i grasującym w lasach potworem, ale nie wszystkie wątki zostały zamknięte. W finale Wednesday otrzymuje anonimową wiadomość i serię zrobionych z ukrycia zdjęć – najwyraźniej w okolicach szkoły czai się ktoś jeszcze, komu nie w smak jest nastoletnia przedstawicielka rodziny Addamsów. Czy łączy się to jakoś ze sprawą panny Thornhill?

Skoro o Marilyn mowa, jej los również nie jest przesądzony, podobnie zresztą jak Tylera, który w finale sezonu ucieka z więziennego konwoju. Czy będzie szukał zemsty na Wednesday? A może w 2. sezonie chłopak przejdzie pozytywną przemianę?

Pierwszy sezon zainicjował również wątek tajemniczej sekty, do której należy matka Bianki – syrena zwabiająca nowych członków swoim hipnotyzującym głosem. Niebezpieczna organizacja z pewnością będzie jednym z ważniejszych wątków kolejnej odsłony serialu.

Wednesday sezon 2 – kiedy premiera w Polsce? Mroczna nastolatka powraca!

fot. Netflix

Kto stanie na czele Akademii Nevermore po śmierci Larissy Weems? Co dalej z kiełkującym romansem Wednesday i Xaviera? Jak ułożą się relacje między Wednesday a Morticią? Twórcom serialu Netflixa z pewnością nie zabraknie materiału na nowe odcinki.

Obsada

Spokojnie można założyć, że w nowej odsłonie opowieści powróci większość postaci z 1. sezonu – oczywiście z wyjątkiem tych, które spotkał krwawy los. Oprócz Jenny Ortegi grającej Wednesday, z pewnością pojawią się również jej szkolne koleżanki i koledzy:

 • Emma Myers – Enid Sinclair
 • Percy Hynes White – Xavier Thorpe
 • Georgie Farmer – Ajax Petropolus
 • Joy Sunday – Bianca Barclay
 • Naomi J. Ogawa – Yoko Tanaka

Na pewno możemy liczyć też na rodzinę mrocznej nastolatki. W jej członków wcielają się:

 • Catherine Zeta-Jones – Morticia Addams
 • Luis Guzmán – Gomez Addams
 • Isaac Ordonez – Pugsley Addams
 • Fred Armisen – wujek Fester

Oczywiście 2. sezon trudno wyobrazić sobie bez niezrównanego Rączki.

Zwiastun

Kolejny sezon Wednesday Netflix zapowiedział w dwóch klipach.

Pierwszy z nich to krótka zapowiedź najważniejszych premier serwisu w roku 2023:

Drugi filmik to nieco dłuższy teaser zawierający wiadomość od Wednesday do fanów serii:

Zobacz także: Krzyk 6 – kiedy premiera horroru z gwiazdą Wednesday? Fabuła i zwiastun nowej części kultowego cyklu


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: