Węgry podbite... Ledwo

Kolejne spotkanie Polaków w European Nations Championship 2007. Nasza biało-czerwona ekipa Counter-Strike'a 1.6 tym razem spotkała się z reprezentacją Węgier. Choć Polska była zdecydowanym faworytem spotkania, to zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo... Szczegóły poniżej.

Trzeba powiedzieć, że biało-czerwoni dotychczas nie prezentowali się na miarę swoich możliwości. Rozgrywki w ENC 2007 rozpoczęliśmy spektakularną porażką z Holandią (1:2) i wymęczoną wygraną z Austrią (2:0). Po tych spotkaniach Polska znalazła się na jednym miejscu w grupie z Austrią, Turcją i Holandią. Mecz z Węgrami był więc walką o wszystko, o awans.

Spotkanie rozgrywane było w formacie "best of three". Przed meczem wydawało się, że walka będzie jednostronna. W końcu zawodnicy reprezentacji Polski (TaZ, Neo, LUq, ADi, SheeN) są o wiele bardziej utytułowani od tych z ekipy Węgier (shiddy, Moken, dst, rml, Piki).

Szybko okazało się, że Węgrzy nie mają zamiaru oddać pola. Walka była bardzo zacięta i nieraz zdawało się, że Polacy są na skraju przegranej. Na szczęście doświadczenie zwyciężyło - nasi zawodnicy szybko odrabiali straty i bez litości gromili przeciwników. Końcowy wynik Polska 2 : 1 Węgry.

Oczywiście cieszymy się ze zwycięstwa i gratulujemy naszym zawodnikom. Mamy też nadzieję, że ekipa znajdzie choć trochę czasu by razem poćwiczyć. Bo choć Węgrzy w końcu ulegli, to z silniejszymi zespołami może nie być tak różowo.