Wejdź do Matriksa

Shiny Entertainmet (Messiah, Sacrifice) ogłosiło, że gra Enter the Matrix trafi do sprzedaży 15 maja. Tego samego dnia na ekrany kin wejdzie także film Matrix Reloaded.

Obie produkcje są ze sobą powiązane, bo gra ma stanowić integralną część opowieści prezentowanej w filmie. Tylko ten, kto zagra w Matriksa,odkryje nowe wątki opowieści i lepiej zrozumie świat matrycy. Historie opowiedziane w filmie i w grze toczą się w tym samym czasie, ale zupełnie niezależnie. Tak rewolucyjna integracja filmu i gry możliwa była dzięki pomocy braci Wachowskich - duchowych ojców i reżyserów filmu. Zaangażowali się w tworzenie gry i zadbali, aby utrzymywała klimat filmowej serii.

Enter the Matrix będzie grą akcji, w której wcielisz się w zwinną Niobe lub błyskotliwego Ghosta. Wyglądem i umiejętnościami wymienieni bohaterowie przypominają Trinity i Morfeusza. Będziesz skakał na gigantyczne odległości, biegał po ścianach i toczył efektowne walki. Zobaczysz także spowolnienia akcji - swoistą wizytówkę filmu. Twój bohater uzyska ponad 40 umiejętności, których użyje do przechytrzenia agentów Matriksa. Gra ukaże się jednocześnie w wersji na pecety, a także na trzy nowoczesne konsole: PS2, Xbox i GameCube.


Zobacz również