Wejdź na Mapy Google i przeleć się helikopterem nad wybraną trasą

Mapy Google zaoferowały nową funkcję, dzięki której możemy przelecieć helikopterem nad wyznaczoną trasą.

Mapy Google to bardzo przydatne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają miliony internautów na całym świecie. Google postanowiło dodać do nich nową interesującą funkcję, dzięki której będziemy mogli przelecieć się wirtualnym helikopterem.

Aby z niej skorzystać, musimy zaplanować trasę klikając w przycisk "pokaż trasę" i podając wybrane punkty podróży (A,B, itd.). Gdy już to zrobimy, nieco niżej obok "wskazówek dojazdu" pojawi się niewielki przycisk noszący oznaczenie "3D". Klikając w niego przejdziemy do trójwymiarowego widoku z Google Earth i automatycznie rozpoczniemy zwiedzanie naszej trasy z poziomu wirtualnego helikoptera.

Oczywiście podczas lotu w każdej chwili możemy wcisnąć pauzę klikając w obojętnie jakim miejscu widoku lub w znajdujący się w lewym dolnym rogu przycisk. Wówczas bez przeszkód będziemy mogli przybliżyć interesujące nas miejsce, co widać na załączonej przeze mnie grafice (poznajecie co przedstawia?).

Nowa funkcja to bardzo ciekawa propozycja. Dzięki niej bowiem nie tylko mamy okazję przelecieć nad trasą czekającej nas podróży, ale również bez przeszkód i bez żadnych kosztów wybrać się na zwiedzanie najciekawszych zakątków naszego globu.

Aby móc korzystać z nowej funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Google Earth.