Wejdź na ulubioną stronę wprost ze swojej drukarki

Australijski oddział Canona stworzył przeglądarkę internetową dla swoich biurowych urządzeń wielofunkcyjnych. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli przeglądać dokumenty i strony internetowe bezpośrednio na ekranie drukarskiego kombajnu.

Canon imageRUNNER iR6570

Canon imageRUNNER iR6570

Canon Web Access Software Kit pozwala przeglądać strony internetowe i dokumenty bezpośrednio na wyświetlaczu LCD urządzenia. Rozwiązanie to może być ciekawe dla bibliotek lub firm, w których nie każdy ma dostęp do komputera, a w których istnieje zapotrzebowanie na drukowanie dużych ilości dokumentów. Dzięki połączeniu z intranetem lub Internetem wszystkie pliki można pobrać bezpośrednio na urządzenie i wydrukować je.

Przeglądarka Canona oparta została o silnik przeglądarki NetFront, wykorzystywanej w palmtopach. Umożliwia on otwieranie i drukowanie stron internetowych bez potrzeby zapisywania ich na dysku komputerza. Przeglądarka umożliwia zapisnie odnośników do 100 stron internetowych bądź dokumentów (tworząc coś na kształt zakładek). Pozwala też bezpośrednio pobierać i drukować dokumenty w formacie PDF. Przeglądarka posiada funkcje ograniczania dostępu do poszczególnych dokumentów tak, by osoby nieupoważnione nie mogły ich przeglądać czy drukować.

Canon Web Access Software Kit współpracuje z urządzeniami wielofunkcyjnymi Canona imageRUNNER (iR C3170, iR C2570, iR5570, iR6570, iR2270, iR2870, iR3570 oraz iR4570). W przypadku niektórych modeli potrzebna jest aktualizacja firmware'u. Urządzenia te coraz bardziej upodabniają się do komputerów stacjonarnych. Przykładowo - nowy model iR6570 wyposażony jest w procesor o prędkości 333 MHz, 512 MB RAM i dysk twardy 20 GB. Umieszczenie w nich wyświetlacza LCD i opisywanej przeglądarki praktycznie eliminuje potrzebę łączenia ich z komputerem.

Więcej informacji: www.canon.com.au


Zobacz również