Wersja beta Nova Launcher upodabnia się do Androida 4.4 KitKat z Nexusa 5

Nowy Android 4.4 KitKat został zaprezentowany dwa tygodnie temu, ale minie naprawdę sporo czasu, zanim trafi on na obecne na rynku urządzenia. Jeśli ktoś chciałby jednak już teraz zasmakować nowego wydania systemu Google, to może zainstalować wersję beta aplikacji Nova Launcher i cieszyć się przynajmniej częścią nowości.

Aplikacje typu launcher zmieniają wygląd głównego pulpitu i listy aplikacji na urządzeniach z Androidem. Jednym z takich programów jest popularny Nova Launcher. Najnowsza wersja beta oznaczona numerem 2.3 wprowadza spore zmiany wizualne w aplikacji, które upodabniają ją do ekranu głównego w nowym Androidzie 4.4 KitKat. Dzięki temu można uzyskać wygląd zbliżony do tego z Nexusa 5 na starszych urządzeniach bez konieczności rootowania telefonu i wgrywania ręcznie nieoficjalnej wersji systemu.

Aby cieszyć się nowym interfejsem wystarczy zainstalować aplikację w wersji beta, a następnie po naciśnięciu przycisku z domkiem wybrać z menu “Nova Launcher”. I to wszystko, od razu można cieszyć się nowym pulpitem. Użytkownik otrzymuje tym samym dostęp do nowej czcionki, odświeżonego widoku folderów oraz ładniejszego wskaźnika przewijania pulpitów. Całość wygląda faktycznie praktycznie identycznie jak Android 4.4 KitKat na Nexusie 5.

Wersja beta Nova Launcher upodabnia się do Androida 4.4 KitKat z Nexusa 5

Nova Launcher

Jest jak na razie tylko jedna różnica między Nova Launcher a pulpitem z Nexusa 5. Są to wprowadzone w Androidzie 4.4 KitKat przezroczyste paski powiadomień i przycisków funkcyjnych. Jak na razie oprócz telefonów z KitKatem tylko kilka urządzeń Samsunga potrafi je obsłużyć, ale twórca Nova Launcher pracuje nad tym, aby udostępnić je wszystkim zainteresowanym użytkownikom także starszych wersji systemu.

Zobacz również:

  • Czujesz się bezpieczny? iOS 15, Windows 10, i Chrome złamane!
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]

Wersję beta aplikacji w pliku .apk można pobrać ze strony novalauncher.com.