Wersja próbna Vue 4 Professional już dostępna

Jest już dostępna wersja próbna programu Vue 4 Professional - kompleksowego narzędzia do tworzenia oraz animowania trójwymiarowych scenerii. Autorem programu jest firma E-on Software.

Wersja próbna Vue 4 Professional już dostępna
Vue 4 Professional ma za zadanie tworzenie realistycznych scenerii trójwymiarowych z możliwością ich animowania. W tym celu można skorzystać zarówno z już predefiniowanych obiektów, jak też importować grafikę 2D z innych aplikacji. Paleta eksportowanych oraz importowanych formatów jest przebogata i zawiera między innymi takie pozycje jak: BMP, PICT, JPG, TGA, TIFF, GIF, MOV, PNG, PSD, QTVR. Bardzo przydatna w przypadku korzystania z wielu formatów jest zapewne synchronizacja z innymi aplikacjami 3D. Możemy przykładowo stworzyć projekt w programie AutoCAD, lub obiekt w 3ds max po czym przenieść go do środowiska Vue 4 Professional wizualizując w trójwymiarowej scenerii, dodając animację.

Wersja próbna Vue 4 Professional już dostępna
Program posiada zaawansowane właściwości renderowania scenerii (również z opcją renderowania sieciowego, podzielonego na kilka komputerów w sieci) i przy podglądach korzysta z silnika OpenGL. Na uwagę zasługuje również edytor roślinności, który dysponuje ponad 30 gatunkami predefiniowanych drzew i krzewów (to oczywiście nie koniec, ponieważ możemy dowolnie je modyfikować i tworzyć nowe). Każda z roślin będzie reagowała na podmuchy wiatru oraz zmiany warunków atmosferycznych. Próbna wersja udostępniona na stronie producenta (po dokonaniu rejestracji zostanie wysłany klucz aktywacyjny) mimo braku limitu czasowego, posiada jednak pewne ograniczenia. Nie można w niej zapisać wykonanych projektów, rendering ograniczony jest jedynie do rozdzielczości 640 x 480 pikseli, a animacja do długości zaledwie 5 sekund. Nie zapewniono w niej również opcji eksportowania. Pełna wersja Vue 4 Professional kosztuje 599 USD i obsługuje zarówno systemy operacyjne z rodziny Windows (NT, 2000 XP), jak i Mac OS (Mac OS X).

Więcej informacji: http://www.e-onsoftware.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: