Wersji RTM następcy Windows 8.1 możemy spodziewać się już w październiku

Windows 8.1 dostępny jest dopiero od kilku miesięcy, ale już teraz spekuluje się na temat kolejnej wersji systemu operacyjnego od Microsoftu. Wedle ostatnich doniesień Windows 9 w wersji RTM ma pojawić się już w nadchodzącym październiku, a nie jak wcześniej zakładano, w kwietniu 2015 roku.

Microsoft wyraźnie przyspieszył cykl wydawniczy nowych wersji swojego systemu operacyjnego dla komputerów i tabletów. W przeszłości na nowe wersje trzeba było czekać w końcu po kilka lat, a ostatnia tak długa przerwa była między Windowsem 7 i Windowsem 8. Wygląda jednak na to, że teraz od teraz nowe Windowsy pojawiać będą się co roku. Pierwsze wydanie łączące klasyczny pulpit z nowym kafelkowym interfejsem Modern UI pojawiło się bowiem w październiku 2012 roku, a już rok później pojawiła się bezpłatna aktualizacja do Windows 8.1.

Wygląda na to, że na kolejną wersję oznaczoną Windows 9 znów przyjdzie nam poczekać równy rok. Z początku źródła bliskie Microsoftowi wspominały o kwietniu 2015 roku, ale teraz odpowiedzialny za wiele potwierdzonych przecieków dotyczących oprogramowania Microsoftu tajemniczy WZor twierdzi, że wersja RTM następcy Windows 8.1 pojawi się dokładnie 21 października 2014 roku.

Zobacz również:

  • Windows 11: historia aktualizacji [22.10.2021]
  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday
Wersji RTM następcy Windows 8.1 możemy spodziewać się już w październiku

Trzeba oczywiście pamiętać, że od wydawnaia wersji RTM do udostępnienia partnerom OEM Microsoftu oraz zwykłym klientom aktualizacji minie jeszcze sporo czasu. Nie wiadomo też, czy też tym razem aktualizacja będzie bezpłatna, jak w przypadku Windows 8.1. Jak na razie nie ma zbyt wielu szczegółowych informacji na temat tego, czego możemy się spodziewać. Zapowiedziano jedynie, że Windows 9 ma wprowadzić usprawiony interfejs Modern w wersji “Metro 2.0”.

źródło: neowin.net