Western Digital - energooszczędny dysk twardy WD AV-GP

Western Digital poszerzył ofertę o energooszczędny dysk twardy WD AV-GP, który ma pojemność 2 TB. Jest to dysk typu SATA wykorzystujący firmową technologię GreenPower, dzięki której pobiera o 40% mocy mniej niż tradycyjne dyski twarde.

Western Digital - energooszczędny dysk twardy WD AV-GP
Dysk pracuje również bardzo cicho. WD twierdzi, że poziom szumu generowanego przez dysk jest tak niski, że praktycznie ucho ludzkie nie jest w stanie stwierdzić czy dysk pracuje czy jest wyłączony. Dysk nadaje się dlatego do instalowania w urządzeniach (obsługujących np. różnego rodzaje multimedialne aplikacje), które powinny pracować bardzo cicho.

WD stosuje w dysku technologię PWL (Preemptive Wear Levelling), co zapobiega nierównomiernemu zużywaniu się powierzchni magnetycznej talerzy, co ma często miejsce wtedy, gdy dysk obsługuje aplikacje audio/wideo (podczas ciągłej pracy z obrazem i dźwiękiem, odbierając np. dane z kamer monitorujących otoczenie).

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski SSD M.2 do 400 złotych. Dyski M.2 w dobrej cenie
  • Dysk twardy droższy niż dobry komputer, ale za to jaka pojemność!

Inna technologia zastosowana w dysku nosi nazwę IntelliPark. Dzięki niej dysk pobiera mniej prądu, ponieważ wtedy gdy nie jest używany blokuje automatycznie głowice, co zmniejsza znacznie opór aerodynamiczny.

Czytaj rówież tutaj o energooszczędnych dyskach twardych firmy Seagate.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: