Western Digital przedstawia pierwszy przenośny HDD o pojemności 2 TB

Firma Western Digital wprowadziła do oferty nową generację zewnętrznych dysków twardych z serii My Passport. Co istotne, znalazł się wśród nich pierwszy na świecie przenośny HDD o pojemności wynoszącej aż 2 TB.

Nowe dyski Western Digital z serii My Passport

Nowa generacja przenośnych dysków firmy Western Digital z serii My Passport przykuwa wzrok przede wszystkim interesującym wzornictwem pozwalając użytkownikowi na wybór pomiędzy pięcioma różnymi kolorami (białym, czarnym, srebrnym, niebieskim i czerwonym). Dysponuje też specjalnymi powłokami, które zapewniają większą odporność na zadrapania oraz mniejszą podatność na ślady po odciskach palców.

Polecamy: Dyski twarde 3,5 cala - testy

Zobacz również:

  • Western Digital pokazał nowe dyski dla graczy
  • Nowy dysk twardy HDD? Zobacz, gdzie kupić!

Urządzenia komunikują się z komputerem za pomocą interfejsu USB 3.0 (jak pamiętamy, zapewnia on wsteczną kompatybilność z USB 2.0) i zostały wyposażone w oprogramowanie WD SmartWare (do automatycznego tworzenia kopii zapasowych) i WD Security (do ochrony danych hasłem oraz do szyfrowania sprzętowego).

Najważniejsza pojemność!

Nowe dyski oferują możliwość wyboru pomiędzy wersjami o różnych pojemnościach. Najmniej pojemny oferuje możliwość zmagazynowania 500 GB danych, natomiast najbardziej pojemny, który ustanowił tym samym światowy rekord dla przenośnych HDD, może się pochwalić ogromną pojemnością sięgającą 2 TB.

"Dla wielu użytkowników utrata komputera i zapisanych na nim danych jest większym nieszczęściem niż strata pieniędzy, biżuterii i innych kosztowności. Za sprawą nowej generacji dysków zewnętrznych My Passport tworzenie kopii zapasowych i zabezpieczenie całego cyfrowego dobytku użytkownika jest łatwiejsze i bardziej niezawodne, niż kiedykolwiek dotąd. Te małe, eleganckie, dostępne w pięciu kolorach dyski stanowią idealne połączenie ogromnej pojemności, niezawodności i komfortowego użytkowania" - przekonuje Jim Welsh, wiceprezes i dyrektor generalny grup markowych produktów i elektroniki użytkowej WD.

Polecamy: Seagate zapowiada HDD o pojemności 20 TB (notebooki) i 60 TB (desktopy)

Ceny i dostępność

Dyski zewnętrzne My Passport o pojemności 2 TB będzie można kupić już wkrótce w cenie 899 złotych. Pozostałe trafią do sprzedaży w maju (ich cen nie podano).

Bardziej szczegółowe informacje na ich temat znajdziecie na stronie Western Digital.

Czy czekaliście na przenośny dysk o takiej pojemności?