Western Digital przedstawia "skrzynkę" do magazynowania danych ShareSpace

Amerykańska firma Western Digital, znany producent urządzeń do przechowywania danych przedstawiła nowe rozwiązanie dla firm - ShareSpace.

Nowy, 4-zatokowy napęd NAS (network attached storage) jest pierwszym produktem WD skierowanym do małych przedsiębiorstw. Ważący do 4,9 kg, ShareSpace sprzedawany jest w dwóch wersjach, o pojemności 2 lub 4 TB. Urządzenie wyposażone jest w porty USB 2.0 oraz Gigabit Ethernet.

ShareSpace umożliwia konfigurowanie napędów w macierze RAID typu 0, 1 oraz 5, posiada wsparcie dla usługi Microsoft Active Directory oraz oferowany jest wraz z oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych oraz uzyskiwania zdalnego dostępu do danych zgromadzonych na dyskach.

ShareSpace od Western Digital

ShareSpace od Western Digital

"Wraz z ShareSpace użytkownicy domowi oraz małych biur mogą doświadczyć tego samego co znaleźć można w wielkich centrach baz danych" - powiedział Jim Walsh, wiceprezes oraz menedżer generalny działu produktów w firmie Western Digital.

Ceny nowych dysków NAS Western Digital zostały ustalone następująco: 699,99 dolarów za model o pojemności 2 TB oraz 999,99 dolarów za urządzenie 4 TB.


Zobacz również