Western Digital wkracza na rynek dysków SSD

Jeden z największych na świecie producentów dysków twardych - firma Western Digital - kupiła specjalizującą się w produkcji dysków SSD firmę SiliconSystems.

Dzięki tej inwestycji firma Western Digital wkroczy na rynek dysków SSD (Solid-State Drive). Amerykański producent kupił specjalizującą się w produkcji takich urządzeń firmę SiliconSystems za kwotę 65 milionów dolarów - stworzy z niej nowy dział, który będzie nosił nazwę WD Solid-Stage Storage.

"Jesteśmy zachwyceni, że załoga firmy SiliconSystems dołączyła do WD" - powiedział John Coyne, prezes i CEO WD. "To połączenie przyniesie wymierne finansowe korzyści i zyski, ze względu na wysoką pozycję SiliconSystems na rynku dostawców dysków półprzewodnikowych, którego wartość jest obecnie szacowana na 400 milionów USD. Patenty i techniczne ekspertyzy SiliconSystems znacznie przyspieszą rozwój produkcji dysków półprzewodnikowych (SSD) WD dla różnych sektorów: od notebooków do rynku korporacji, dając klientom wybór, w zależności od indywidualnych wymagań odnośnie przechowywania danych" - dodaje Coyne.

Warto przypomnieć, że firma SiliconSystems powstała w 2002 roku, natomiast jej dyski z rodziny SiliconDrive sprzedały się w milionach egzemplarzy.

Więcej informacji: Western Digital

Zobacz też: Ranking PC Worlda - dyski SSD.