Westeros w formie Google Maps

Prawdziwa gratka dla miłośników "Gry o Tron" - dzięki interaktywnej mapie mogą prześledzić oni podróże głównych bohaterów, zobaczyć siedziby najważniejszych rodów czy też zdobyć informacje o każdej lokacji.

Mapa znajduje się pod tym adresem. Jest na niej dokładnie odwzorowany świat sagi, a po kliknięciu na daną osadę czy zamek (np. Harrenhal) zostajemy przeniesieni do strony wiki "Grze o tron", poświęconej temu właśnie miejscu. Niestety, póki co jest ona dostępna tylko w językach angielskim, francuskim i rosyjskim. A wracając do samej mapy, po prawej stronie znajdziemy listę postaci - zaznaczenie checkboksa sprawi, że zobaczymy znacznik pokazujący jej siedzibę. Gdy za pomocą suwaka zmieniamy wybrany epizod, widzimy cały szlak, jaki pokonała dana osoba. Podchodzi to pod kategorię spojlerów, więc ostrzegam.

Westeros w formie Google Maps

Westeros

Westeros to nie jedyny kontynent, jaki znajdziemy na mapie - mamy tu także cały Essos, a także północną część Sothoros. Z pewnością miłośnicy powieści Martina będą w pełni usatysfakcjonowani tą interaktywną stroną. Niestety, póki co nie znajdziemy opcji Street View ;)

Zobacz również:

  • Znamy scenarzystę i producenta kolejnego prequelu "Gry o Tron"!
  • NASA udostępnia interaktywną mapę statków kosmicznych