Westworld 4 – kiedy nowe odcinki na HBO Max? Jak oglądać serial?

Po dwóch latach oczekiwania, znów możemy oglądać opowieść o ludziach i androidach autorstwa Jonathana Nolana i Lisy Joy. Sezon 4 Westworld jest już dostępny na platformie HBO Max – przekonajcie się, kiedy swoją premierę mają poszczególne odcinki.

fot. HBO

Westworld 4 – kiedy nowe odcinki na HBO Max? Jak oglądać serial?

Westworld – sezon 4

Twórcy Westworld, a więc Jonatham Nolan i Lisa Joy, byli bardzo powściągliwi w dawkowaniu informacji o czwartym sezonie serialu. Do dnia premiery wiadomo było niewiele więcej niż to, że czeka nas przeskok w czasie, a Evan Rachel Wood zagra nową postać. I rzeczywiście, akcja sezonu 4 rozgrywa się aż 7 lat po wydarzeniach z sezonu 3. Społeczeństwo wróciło do normy, a parki rozrywki znów działają – twórcy zabierają nas w podróż m.in. do krainy przypominającej USA lat 20.

W serialu faktycznie ponownie pojawia się Evan Rachel Wood, choć grana przez nią Dolores zginęła w finale 3 sezonu. Aktorka wciela się w nową postać, aspirującą pisarkę Christinę. W 4 sezonie pojawia się również robotyczny Mężczyzna w Czerni (Ed Harris), Maeve (Thandiwe Newton), Bernard (Jeffrey Wright), Caleb (Aaron Paul), Ashley Stubbs (Luke Hemsworth), Clementine (Angela Sarafyan) oraz postać grana przez Tessę Thompson. Powraca również Teddy (James Marsden), a w każdym razie ktoś o jego wyglądzie.

Zobacz również:

Do obsady serialu dołączyli: Aurora Perrineau, Daniel Wu, Ariana DeBose.

Daty premiery odcinków

Sezon 4 Westworld składa się z 8 odcinków, a światowa premiera pierwszego z nich odbyła się w niedzielę, 26 czerwca. Jednak w Polsce serial możemy oglądać dzień później. Odcinki będą się pojawiać co tydzień, w przypadku naszego kraju zawsze w poniedziałki.

Westworld sezon 4 – odcinek 1 już na HBO Max! [27.06.2022]

Odc. 1 The Auguries

Mija 8 lat od wydarzeń z sezonu 3. William chce wykupić od kartelu ogromną zaporę wodną i ośrodek, w którym zmagazynowane są bezcenne dane ukradzione przed laty korporacji Delos. Christina, młoda kobieta w ciele Dolores, scenarzystka gier komputerowych, zaczyna podejrzewać, że jest obserwowana. Maeve wiedzie samotne życie, starając się nie zwracać na siebie uwagi. Caleb, jak się wydaje, wrócił do normalności.

Westworld sezon 4 – odcinek 2 już na HBO Max! [04.07.2022]

Odc. 2 Well Enough Alone

W drugim odcinku ponownie spotykamy Clementine Pennyfeather, ukrywającą się w upalnym Meksyku. William kontynuuje swój plan zbudowania nowej przyszłości, a Delos otwiera nowy park, nawiązujący do Ameryki lat 20. i 30. – ze zmodernizowanymi hostami i jeszcze bardziej oszałamiającymi atrakcjami. Tymczasem Maeve i Caleb odkrywają poszczególne elementy spisku Williama.

Chcesz sobie przypomnieć wydarzenia z pierwszego odcinka? Zajrzyj do artykułu Westworld 4, odcinek 1. Streszczenie i teorie – sprawdź, co Ci umknęło. Znajdziesz w nim także najważniejsze teorie fanów i listę nawiązań do poprzednich sezonów serialu.

Westworld 4 – kiedy nowe odcinki na HBO Max? Jak oglądać serial?

fot. HBO

Westworld sezon 4 – odcinek 3 już na HBO Max! [11.07.2022]

Odc. 3 Annees Folles

Bernard przebywa w Dolinie po Drugiej Stronie, gdzie spotyka znajome hosty. Po wybudzeniu, wraz z Ashleyem Stubbsem wyrusza, by ostatecznie rozwiązać zagadki Delos i planu Dolores. Caleb i Maeve odkrywają rzeczywistość nowego parku Delos, czyli Golden Age. Maeve ma poważne zastrzeżenia co do nowego odpowiednika jej klubu.

Nie pamiętasz, co wydarzyło się w drugim odcinku Westworld 4? Zajrzyj do naszego streszczenia Westworld 4, odcinek 2 – streszczenie i teorie. Muchy, golf i epoka jazzu

Westworld sezon 4 – odcinek 4 już na HBO Max! [18.07.2022]

Odc. 4 Generation Loss

Caleb przypomina sobie dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się przed laty w latarni. Maeve odkrywa, że William, którego spotkała, jest hostem. Tymczasem Christina odsypia noc wypełnioną szalonym malowaniem, a po przebudzeniu natrafia na nowe tajemnice. Bernard i Stubbs docierają do obozu rebeliantów – o ich losie ma zdecydować C i przywódca buntowników, J. Bernard ponownie proponuje im pomoc w odnalezieniu tajemniczej broni.

Chcesz sobie przypomnieć wydarzenia z odcinka 3? Zajrzyj do naszego artykułu Westworld 4, odcinek 3 – streszczenie i teorie. Inwazja porywaczy ciał

Westworld 4 – kiedy nowe odcinki na HBO Max? Jak oglądać serial?

fot. HBO

Westworld sezon 4 – odcinek 5 już na HBO Max! [25.07.2022]

Odc. 5 Zhuangzi

Host-William kontynuuje wykonywanie misji zaplanowanej przez Charlotte-Dolores. Tymczasem androidka mierzy się z cieniami władzy absolutnej i chce, by wolne hosty ewoluowały w lepsze byty, niż niegdyś zaplanowali to ludzie. J i Stubbs razem z ekipą rebeliantów przybywają do miasta, by odnaleźć tajemniczą outsiderkę.

Nie pamiętasz wszystkich szczegółów fabuły odcinka 4? Przeczytaj nasz artykuł Westworld 4, odcinek 4 – streszczenie i teorie. Powrót do korzeni

Westworld sezon 4 – odcinek 6 już na HBO Max! [01.08.2022]

Caleb-host przechodzi testy wierności w ośrodku Charlotte-Dolores. Androidka stara się zbadać, w jaki sposób oparł się "infekcji" roznoszonej przez jej muchy. Mężczyzna postanawia wydostać się z laboratorium i odnaleźć córkę. Dzięki flashbackom poznajemy losy dziewczynki i jej matki sprzed lat. Tymczasem Bernard i dorosła Frankie postanawiają naprawić Maeve.

Jeśli chcesz sobie przypomnieć, co wydarzyło się w poprzednim odcinki serialu HBO, przeczytaj nasz artykuł Westworld 4, odcinek 5 – streszczenie i teorie. Czas apokalipsy

Westworld 4 – kiedy nowe odcinki na HBO Max? Jak oglądać serial?

fot. HBO

Westworld sezon 4 – odcinek 7 już na HBO Max! [08.08.2022]

Bernard i Maeve docierają do farmy serwerów Charlotte-Dolores. Christina dowiaduje się kim jest, a Teddy próbuje pomóc jej w zaakceptowaniu prawdy. Charlotte-Dolores opowiada Calebowi-hostowi o swoim planie – mężczyzna zostaje użyty jako przynęta w celu schwytania rebeliantów. Bernard, Maeve, Frankie, Stubbs i Odina wyruszają z misją odbicia Caleba.

Nie pamiętasz, co wydarzyło się w poprzednim odcinku Westworld 4? Zajrzyj do naszego tekstu Westworld 4, odcinek 6 – streszczenie i teorie. W labiryncie

Ostatni odcinek Westworld 4 na HBO Max pojawi się 15 sierpnia.

Wszystkie odcinki Westworld 4 obejrzysz na platformie HBO Max.

Zobacz również: Westworld – streszczenie fabuły 1, 2 i 3 sezonu. Wszystko, co musisz wiedzieć przed obejrzeniem 4 sezonu