Wewnętrzne piękno


#Zabawa z nazwami#
#Komputer##Cena (euro bez VAT)##Procesor# #RAM/ Maksymalnie##Dysk##Napęd optyczny##Dodatkowa bateria/ zasilacz#
PowerBook2699G3 400MHz64 MB/ 512 MB6 GBDVD-ROMNie
PowerBook3699G3 500MHz128 MB/ 512 MB12 GBDVD-ROM Nie
PowerBookniedostępnyG3 500MHz128 MB/ 512 MB18 GBDVD-ROMTak

Będziesz mógł również oglądać krwawe gry (lub prezentacje i projekty przez siebie stworzone) w realistycznych kolorach. Ekran potrafi wyświetlić miliony kolorów przy rozdzielczości 1024 na 768 pikseli; możliwa jest również zmiana tej rozdzielczości na 800 x 600 lub 640 x 480.

Wewnętrzne piękno

<b>W środku PowerBooka</b> Popodniesieniu klawiatury uzyskujemy dostęp do <b>(A)</b> złącza karty AirPort, <b>(B)</b> twardego dysku oraz <b>(C)</b> złącza pamięci RAM

Ja chcę DVD! Aby udowodnić wspaniałą wydajność grafiki, wszy-stkie nowe modele PowerBooków są sprzedawane z napędem DVD-ROM o sześciokrotnej prędkości (tylko najlepsze modele z 1999 roku miały DVD w standardzie). Teraz nowy napęd DVD potrafi odczytywać płyty DVD-ROM, DVD-Video (filmy) oraz, jako nowość w przypadku PowerBooków, nośniki DVD-RAM o pojemności 2,6 GB. Zwyczajne płyty CD-ROM są odczytywane z 24-krotną prędkością.

Wejście na antenę

Nie jest żadną tajemnicą, iż Apple zdecydował się na wprowadzenie technologii AirPort do wszystkich modeli komputerów, dzięki czemu użytkownicy Macintoshy mogą cieszyć się bezprzewodowym dostępem do Internetu oraz do sieci lokalnej. Należy jednak pamiętać, że w Polsce AirPort ciągle nie jest oferowany. Według informacji uzyskanych z SAD-u, sprzęt oczekuje na homologację.

Po podniesieniu klawiatury PowerBooka zobaczysz złącze karty bezprzewodowej łączności AirPort, kosztującej w Stanach 99 USD. Po włożeniu karty uaktywnia się wbudowana w komputer antena AirPort. Bardzo łatwy jest również dostęp do dysku twardego oraz gniazda na dodatkowy moduł pamięci RAM (zobacz zdjęcie "W środku PowerBookaÓ). Wraz z nowym PowerBookiem otrzymujemy najnowszą wersję oprogramowania AirPort 1.1, która pozwala na używanie dowolnego Maca z kartą AirPort jako ekwiwalentu stacji bazowej. Dzięki temu unikniesz konieczności wydania 299 USD na osobną stację, ale jeśli to twój PowerBook będzie musiał spełniać takie zadanie, to przenośność komputera stanie pod znakiem zapytania.

Dzięki wersji AirPort 1.1 ułatwiono życie osobom, które miały problemy z połączeniami kart AirPort do providerów Internetu. Funkcja przenoszenia połączenia umożliwia podłączenie się do najbliższej stacji bazowej AirPort, jeśli znajdujesz się w miejscu, w którym jest ich kilka - na przykład w biurze czy szkole.

Ostatnie słowo

Niezależnie od tego gdzie i jak będziesz używał nowego PowerBooka, do wyboru masz trzy konfiguracje. Za 3699 euro + VAT kupisz komputer z procesorem G3 500 MHz, 128 MB pamięci RAM-u, dyskiem twardym 12 GB oraz napędem DVD-ROM. Sprzedawana w Stanach wersja z dyskiem 18 GB i dodatkową baterią i zasilaczem nie jest, niestety, dostępna w Polsce. W naszym sklepie internetowym Apple'a (http://sklep.apple.pl) nie jest możliwe również zamówienie własnej konfiguracji PowerBooka.