Weź udział w Toyo Drifting Cup 2007 i wygraj 10 000 złotych

EA informuje o wspaniałych nagrodach w turnieju Toyo Drifting Cup 2007. Firma ufundowała m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych oraz puchar Need For Speed dla najlepszego driftera. Dodatkowo, firma Toyo Tires zapewni zwycięzcy komplet opon. Rywalizacja z pewnością będzie bardzo zaciekła...

Drifting to dynamicznie rozwijający się sport motorowy zarówno w Polsce jak i na świecie. Istotą tej dyscypliny jest wprowadzenie samochodu w kontrolowany poślizg poprzez zerwanie przyczepności tylnych kół samochodu, przy dużej prędkości, na jak najdłuższym odcinku sekwencji zakrętów. W zawodach może wziąć udział każdy kierowca posiadający samochód o mocy minimum 150 KM, z napędem na tylną oś.

Dyscyplina powstała w latach 60 w Japonii i od razu zyskała wielu sympatyków. Początkowo wyścigi organizowali nielegalnie młodzi ludzie, których nie było stać na udział w wyścigach samochodowych. Ścigano się na górskich serpentynach. Z czasem drifting zyskał ogromną popularność, stając się dyscypliną numer jeden japońskiego motosportu. Z Kraju Kwitnącej Wiśni szał driftingu ogarnął Australię, a z Antypodów trafił do USA i Wielkiej Brytanii. Obecnie jest popularny niemal na całym świecie.

W Polsce drifting został wypromowany przez magazyn "GT" w roku 2004. Dziennikarze wraz z kierowcą wyścigowym Maciejem Polody wpadli na pomysł, aby zgłosić jego udział w prestiżowej niemieckiej imprezie driftingowej - Drift Challenge. Maciej Polody w 24 - letnim Fordzie Escorcie zajął pierwsze miejsce na podium.

W tym samym roku miesięcznik "GT" zorganizował pierwsze zawody driftingowe w Polsce na torze "Poznań". W roku 2005 powstała Polska Federacja Driftingu, a rok 2006 to pierwszy pełen sezon składający się z 4 punktowanych rund. Średnio w każdej z nich brało udział 30 zawodników i ponad 5000 widzów.

Sezon Toyo Drifting Cup 2007 zainaugurowany został 22 kwietnia na torze w Poznaniu. Kolejne rundy zawodów organizowanych przez Polską Federację Driftingu odbędą się:

- II runda, 19 maja, Bydgoszcz

- III runda, 7 lipca, Koszalin

- IV runda, 1 września, Toruń

- V runda, 15 września, Poznań