Weź udział w XVI Olimpiadzie Informatycznej!

Ministerstwo Edukacji Narodowej, do spółki z Uniwersytetem Wrocławskim oraz Komitetem Głównym Olimpiady Informatycznej, zaprasza do wzięcia udziału w konkursie przeznaczonym dla młodych informatyków. Organizatorzy, jak co roku, przygotowali dla najlepszych uczestników bardzo atrakcyjne nagrody.

XVI Olimpiada informatyczna adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjanych. Organizatorzy zapewniają jednak, że w konkursie będą mogli wziąć udział również wszyscy chętni gimnazjaliści.

Okazuje się, że i w tym roku uczestników przyciągnąć mają bardzo atrakcyjne nagrody. Oprócz medali oraz dyplomów, najlepsi młodzi informatycy, będą mogli liczyć na wolny wstęp na większość wyższych uczelni oraz bardzo cenne nagrody rzeczowe (laptopy, aparaty fotograficzne itp.).

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zarejestrować się na stronie głównej Olimpiady Informatycznej i wypełnić stosowne formularze. Organizatorzy przygotowali, dla uczestników pierwszego etapu, pięć zadań: Gaśnice, Kamyki, Przyspieszenie algorytmu, Słonie i Straż pożarna. Przedstawiciele komitetu organizacyjnego twierdzą, że choć brzmią one trochę niewinnie to wcale nie należą do najłatwiejszych. Termin nadsyłania rozwiązań zadań I etapu Olimpiady upływa 17 listopada 2008r.

Olimpiada finansowana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz firmę . Więcej informacji znajduje się na stronie głównej konkursu.