Wezwanie Lex Superior. Kto chce przystąpić do pozwu zbiorowego?

Dostałeś wezwanie do zapłaty od firmy Lex Superior za nieprawne udostępnianie filmów dla dorosłych? Zapłaciłeś? Jeżeli tak, możesz przystąpić do pozwu zbiorowego.

Osoby, które otrzymały przedsądowe wezwania do zapłaty od kancelarii Lex Superior i zdecydowały się na zapłacenie żądanej kwoty za domniemane łamanie praw autorskich mogą przystąpić do pozwu zbiorowego. Chcąc to zrobić powinny skontaktować się z serwisem bezprawnik.pl pisząc na adres kontakt@bezprawnik.pl.

W opublikowanym na łamach serwisu wpisie czytamy:

"Nawet jeżeli pozew zbiorowy okaże się niemożliwy lub też na odrzucenie go zdecyduje się sąd, bazując na podobnych przesłankach, będziemy każdą sprawę prowadzili indywidualnie."

"Ponadto oferujemy Państwu pomoc naszych prawników nieodpłatnie – swoje wynagrodzenie odbierzemy dopiero, gdy uda się wygrać sprawę przeciwko Lex Superior w postaci 20% prowizji."

Lex Superior - kilka słów

Lex Superior to firma, wokół której zrobił się spory szum po tym jak zaczęła rozsyłać do właścicieli konkretnych adresów IP przedsądowe wezwania do zapłaty odszkodowania w wysokości 750 zł. Oskarżała ich o pobieranie i udostępnianie polskich filmów pornograficznych, do których posiada prawa autorskie. Pisma były tak formułowane, aby zastraszyć potencjalnego pirata i skłonić do zapłacenia wspomnianej sumy. Powoływano się w nich na umorzone śledztwo. Ponadto trafiały niekiedy także do emerytów, którzy nie posiadają komputera...

Przeciwko firmie Lex Superior toczone jest postępowanie o oszustwo i nielegalne przetwarzanie danych osobowych w Prokuraturze Okręgowej w

Gdańsku.