Wharfedale Diamond

Jakość wykonania i brzmienie topowe w swej kategorii cenowej. Kostka basowa Power Cube 8A każe się zastanowić, jak to jest możliwe, że gra tak dobrze za tak niewielkie pieniądze.

Jakość wykonania i brzmienie topowe w swej kategorii cenowej. Kostka basowa Power Cube 8A każe się zastanowić, jak to jest możliwe, że gra tak dobrze za tak niewielkie pieniądze.

Uderzenia niskotonowca były silne i zdyscyplinowane. Bas, mimo oczywistej i odczuwalnej penetracji niższych regionów pasma, wydawał się niewrażliwy na jakiekolwiek prawa fizyki związane z buszowaniem w tym zakresie. Zróżnicowanie niskich tonów było znakomite. Było słychać wyraźnie każdy dźwięk wydawany przez kontrabasistę, o jakimkolwiek zlewaniu się dźwięków nie było mowy. Moment w filmie "Matrix", kiedy to Neo i Trinity wkraczają do wieżowca wyposażeni w arsenał broni, zawiera fragmenty, gdzie nisko prowadzona linia basowa miesza się z niezliczonymi odgłosami strzelaniny. Nie lada wyzwaniem dla każdego zestawu jest poradzenie sobie z poprawnym odtworzeniem takich scen. Zwykle bas tworzy jednolitą masę, a w przekazie dominuje świst kul latających wokół słuchacza. Modele Diamond utrzymywały dyscyplinę na dole, jednocześnie nie zaniedbując obowiązków tworzenia przekonywających efektów przestrzennych. To duży komplement, który rzadko odnosi się do niedrogich systemów. Subwoofer doskonale sprawdzi się też w nagraniach koncertowych. Tak jest w istocie, o czym można się przekonać, wkładając do odtwarzacza chociażby krążek z paryskim koncertem Diany Krall lub np. koncert Metallica z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Zasługą dobrego basu jest nie tylko subwoofer, ale i bardzo dobre przetworniki kewlarowe zainstalowane we wszystkich pozostałych pięciu kolumnach. Potrafią one doskonale przekazać nie tylko niskie, ale i średnie tony. To właśnie kolejna zaleta systemu. Średnica jest mocna i wszechobecna, co sprawia, że dźwięk jest pełen, ma odpowiednią masę, brzmi przyjemnie i efektownie. Nie są to jednak kolumny dla miłośników bogactwa w detale i krystalicznych sopranów. Mają one przyzwoitą jakość, choć nie da się ukryć, że pod względem "osiągów" nie dorównują średnicy i basowi. Przekaz jest jednak zadowalająco przestrzenny i otwarty - zasługuje na ocenę dobrą. Jako całość w tym przedziale cenowym urządzenia Diamond są trudne do pokonania. Każdy miłośnik kina domowego dysponujący średnim budżetem powinien koniecznie ich posłuchać. Ci, którzy spoglądają w stronę zestawów o połowę droższych, również, bo po chwili spędzonej z Wharefedale'ami może się okazać, iż ich brzmienie nie tylko bardziej im się spodoba, ale i pozwoli na zaoszczędzenie funduszy, które zasilą domowy budżet lub będzie można je przeznaczyć na odtwarzacz DVD wyższej klasy czy porządne okablowanie.

Dane techniczne

Typ głośniki

Cena 3199 zł

Dystrybutor Horn Distribution,http://www.horn.pl

Funkcje subwoofer w pełni wyposażony w wejścia/wyjścia głośnikowe oraz wejście i wyjście niskopoziomowe, regulacja fazy, częstotliwości odcięcia

Złącza podwójne, plastikowe nakrętki akceptujące wszystkie rodzaje końcówek i gołe przewody o dość dużej średnicy