"What is Xtreme?" czyli nadchodzi Xpand Rally Xtreme

Techland opublikował pierwszy film promujący grę Xpand Rally Xtreme. Zapraszamy do obejrzenia go w naszym telewizorku. Naprawdę warto!

"What is Xtreme?" czyli nadchodzi Xpand Rally Xtreme
"What is Xtreme" to pierwszy z serii filmów grywalnościowych pokazujących nowe Xtremanle elementy jazdy. Jego tematem jest nowa geometria odcinków rajdowych.

Jak powiedział Adrian Ciszewski, kierownik projektu: "W XRX, całkowicie przedefiniowaliśmy pojęcie szutrów, błota i piasków. Koleiny, dziury, rowy, hopy czy kamienie występujące na drogach podnoszą wrażenie ekstremalnego przejazdu odcinka specjalnego. Wszystkie te elementy nie są bynajmniej ozdobą."

Jak to ma wyglądać w praktyce? Auto śledzi nierówności terenu pracując zawieszeniem. Szybki przejazd nawet przez drobne koleiny może spowodować chwilową utratę kontaktu kół z nawierzchnią, a nawet całkowitą utratę kontroli nad pojazdem.

"What is Xtreme?" czyli nadchodzi Xpand Rally Xtreme
Samochód może również wpaść w głęboką koleinę na szybkim zakręcie. Jeśli w sposób kontrolowany poddacie się narzuconej trajektorii, może to pomóc w pokonaniu zakrętu. Jeśli natomiast nieumiejętnie będziecie starali się opuścić koleinę (bo na przykład nie będzie to najszybsza trajektoria pokonania tego zakrętu), skończycie przejazd poza trasą.

Trzeba przyznać, że brzmi to bardzo ciekawie. Z niecierpliwością czekamy na efekty starań wrocławskiej ekipy - nowy Xpand Rally trafi do sklepów jeszcze w tym roku. Dokładna data premiery nie została jeszcze ustalona.