WhatsApp Web już dostępny przez Firefoxa i Operę

Miesiąc temu WhatsApp poinformował, że będzie można obsługiwać komunikator z poziomu przeglądarki internetowej. Na początku było to ograniczone jedynie do Chrome, ale dziś Opera oraz Firefox otrzymały swoje wersje.

Przypomnę, że na początku stycznia komunikator miał 700 milionów aktywnych użytkowników. Dzięki wprowadzeniu klienta przeglądarkowego liczba ta może szybko wzrosnąć, podobnie jak podana na początku roku ilość wiadomości przesyłanych co dnia przy użyciu aplikacji - imponujące 30 miliardów. Należący do Marka Zuckerberga serwis ma szanse zmonopolizować rynek, tym bardziej, że zapowiadane są kolejne zmiany oraz poprawki, mające uprzyjemnić posługiwanie się tym całkowicie darmowym komunikatorem.

WhatsApp Web już dostępny przez Firefoxa i Operę

WhatsApp Web - strona komunikatora

Jednym ze źródeł sukcesu WhatsApp jest fakt, że nie wymaga on od użytkownika rejestracji czy nicka - wszystko oparte jest na generowanym na stronie kodzie i numerze telefonu. Instrukcja używania klienta dla posiadaczy Firefoxa oraz Opery znajduje się na oficjalnej stronie aplikacji. Aby korzystać z WhatsApp Web, trzeba mieć telefon połączony z siecią. Edycja dla posiadaczy smartfonów z iOS oraz przeglądarki Safari przewidziana jest w niedalekiej przyszłości. Na koniec warto przypomnieć o rozwadze - cyberprzestępcy potrafią wykorzystać komunikator dla własnych celów.

Zobacz również:

  • Twój WhatsApp otrzyma pięć nowych funkcji. Zobacz, jak się zmieni
  • Przeglądarki internetowe - popularność w Polsce i na świecie [grudzień 2022]
  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome