WhatsApp Web wykorzystywany przez cyberprzestępców

Jeżeli chcesz korzystać z komunikatora WhatsApp Web uważaj na cyberprzestępców, którzy spróbują zainfekować Twój komputer, lub naciągnąć na usługi premium.

WhatsApp Web to webowa wersja popularnego komunikatora internetowego, która udostępniona została oficjalnie kilka tygodni temu. Osoby chcące z niej skorzystać powinny jednak uważać na cyberprzestępców. Po pierwszej fali ich szkodliwej działalności przypadającej na okres zapowiedzi wydania przeglądarkowego klienta usługi przyszła bowiem właśnie kolej na kolejną.

Jak informuje Kaspersky Lab na przykładzie Brazylii, tamtejsi użytkownicy otrzymują wiadomości zawierające odnośnik do pobrania wersji instalacyjnej programu. Niestety gdy się na to skuszą, na ich komputer trafiają trojany bankowe i inne szkodliwe programy. Niekiedy też nakłaniani są do podania własnego numeru telefonu, co wiąże się z automatycznym zarejestrowaniem się w serwisie premium, który następnie przesyłał będzie na telefon ofiary bezwartościowe, lecz drogie wiadomości SMS.

Szkodliwe wiadomości rozsyłane są również w języku angielskim, hiszpańskim i arabskim.

Pamiętajcie, oficjalna webowa wersja komunikatora (na razie tyko dla Chrome) dostępna jest na stronie https://web.whatsapp.com.