WhatsApp bije rekordy popularności na Androidzie

WhatsApp jest drugą najczęściej pobieraną aplikacją zewnętrznych deweloperów na Androida. Ile razy ją pobrano?

Zaledwie kilka aplikacji na Androida może poszczycić się takim wynikiem, jak WhatsApp. Sklep Play poinformował właśnie, że program pobrano już ponad 5 miliardów razy. Podobne rezultaty osiągają jedynie preinstalowane aplikacje od Google. Taki wynik est praktycznie niemożliwy do osiągnięcia przez firmy trzecie.

WhatsApp bije rekordy popularności na Androidzie

Źródło: whatsapp.com

W 2019 roku informowaliśmy, że Facebook'owi udało się przekroczyć prób 5 miliardów pobrań. Zasługa ta osiągnięta została dzięki szeroko zakrojonej współpracy z producentami sprzętu elektronicznego z Samsungiem na czele. Teraz do elitarnej grupy aplikacji o niesamowitej popularności dołącza WhatsApp należący od 2014 roku do Facebook'a.

Podobnie, jak w przypadku innych aplikacji napisanych z myślą o Androidzie i umieszczonych w Google Play tak duży wynik obejmuje nie tylko samodzielnie pobrane aplikacje ze sklepu, ale także wszystkie preinstalowane kopie aplikacji.

Kilka lat temu producenci tacy, jak Samsung oraz Huawei bardzo chętnie instalowali dodatkowe oprogramowanie na swoich urządzeniach. Na szczęście ostatnimi czasy obaj producenci przestali instalować tak ogromną liczbę bloatware'u na swoich produktach.

WhatsApp w chwili obecnej jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów tekstowo-głosowych na całym świecie. W niektórych krajach jego popularność jest większa od Messengera. Aktywnie z WhatsApp'a korzysta ponad 1,5 miliarda użytkowników miesięcznie. Znaczna część z nich używa kopii pobranych w Google Play.

Źródło: androidpolice.com