WhatsApp już wkrótce z trybem ciemnym

Facebook zabiera się za aktualizacje aplikacji klienckiej WhatsApp. W planach dodanie trybu ciemnego.

Facebook zabrał się ostatnio za odświeżenie swojego wizerunku. Firma po raz pierwszy od dawna odświeżyła swój znak firmowy holdingu, aby odzwierciedlić fakt, że jest właścicielem Instragrama oraz WhatsApp'a, o czym większość użytkowników nadal nie wie.

WhatsApp już wkrótce z trybem ciemnym

Źródło: techadvisor

Najnowsze informacje wskazują, że Facebook szykuje się do wdrożenia nowej aplikacji WhatsApp'a, która zaoferuje funkcje na które czeka wielu użytkowników. Wśród zmian znaleźć ma się między innymi tryb ciemny interfejsu użytkownika.

Tryb ciemny ma wiele zalet. Zmiana kolorystyki na ciemniejszą powoduje, że korzystanie z aplikacji w ciemności jest przyjemniejsze. Nie bez znaczenia jest też fakt, że urządzenia wyposażone w wyświetlacze AMOLED zużywają mniej energii podczas wyświetlania czarnych barw. Z drugiej strony tryb ciemny ma również przeciwników, którzy twierdzą, że aplikacje w ciemnej kolorystyce są mniej czytelnie i niezbyt atrakcyjne wizualnie.

WhatsApp już wkrótce z trybem ciemnym

Źródło: WABetaInfo

Portal WABetaInfo udostępnił do sieci kilka zrzutów ekranu, które pokazują nową aplikację w obrębie której zaimplementowano już najnowsze logo Facebook'a i tryb ciemny interfejsu.

Wszystkie zmiany zostały zauważone w wersji beta aplikacji WhatsApp. Niestety zarówno w przypadku Android'a, jak i iOS rejestracja do programu testowego została już zamknięta ze względu na znaczne zainteresowanie.

WhatsApp już wkrótce z trybem ciemnym

Zmiany, które pojawiły się w najnowszym oprogramowaniu testowym już niedługo powinny znaleźć się w oficjalnej wersji aplikacji.