WhatsApp ma już 600 milionów użytkowników

WhatsApp to aplikacja, którą zapewne znają nasi czytelnicy, obojętnie od tego, czy używają smartfonów z Androidem, iOS, Windowsa Phone czy BlackBerry. Szef firmy odpowiedzialnej za jej powstanie pochwalił się właśnie, że ma ona już 600 milionów aktywnych użytkowników.

Cztery miesiące temu WhatsApp używało pół miliarda ludzi, więc statystycznie wychodzi na to, że co miesiąc rejestruje się w usłudze imponująca liczba 25 milionów osób (co daje ponad 800 tys. dziennie!). Stawia to komunikator na pozycji jednego z najważniejszych graczy na rynku wymiany informacji. Co warto podkreślić - i robi to zresztą na Twitterze współzałożyciel WhatsApp Inc, Jan Koum - te 600 milionów to wyłącznie aktywne konta, a nie liczba łącznie zarejestrowanych użytkowników (która jest z pewnością o wiele większa).

WhatsApp ma już 600 milionów użytkowników

WhatsApp na sukces pracowało pięć lat - powstało w 2009 roku. Obecnie dostępne jest na niemal wszystkich modelach smartfonów i systemach mobilnych. W lutym było głośno o wykupieniu firmy przez Facebooka. Mark Zuckerberg dał za nią kosmiczną wręcz kwotę 19 miliardów dolarów. Mimo obaw użytkowników, że zmieni się w związku z tym polityka prywatności, Koum oficjalnie oświadczył, że "fundamentalne wartości i cele nie ulegną zmianie". Najwięcej użytkowników przybywało w ostatnim okresie w Brazylii, Indiach, Meksyku i Rosji. Szacuje się, że każdego dnia za pomocą WhatsApp przesyłanych jest ponad 700 milionów zdjęć oraz ok. 100 miliona plików wideo.

Zobacz również:

  • Nowa funkcja na Instagramie
  • WhatsApp zapłaci 267 mln dolarów kary. Za co?
  • WhatsApp - jak wyłączyć potwierdzenie odczytania wiadomości? [PORADNIK]