WhatsApp może otrzymać funkcje znikających wiadomości

Facebook planuje skopiować kolejną funkcję ze Snapchat'a.

WhatsApp to znany od wielu lat komunikator internetowy. Aplikacja została wydana po raz pierwszy w lutym 2009 roku i szybko zyskała popularność dzięki dostępności na wielu platformach. Po latach dodano wiele funkcji związanych z bezpieczeństwem. Twórcy aplikacji zapewniają że jedynie nadawca i odbiorca może odczytać wysyłane wiadomości. To właśnie z tego powodu mimo ogromnej popularności Messenger'a od Facebook'a WhatsApp ma wierne grono użytkowników.

WhatsApp może otrzymać funkcje znikających wiadomości

Źródło: techadvisor

Nowa wersja beta aplikacji WhatsApp posiada nową funkcje znikających wiadomości. Informacja ta została przekazana przez Webetainfo. To kolejny przykład, który potwierdza, że Facebook lubi "kraść" funkcje Snapchata. Wcześniej do Instagrama dodano opcję znikających filmów, która stała się popularna właśnie dzięki Snapchatowi. Znikające wiadomości, które pojawiły się w WhatsApp również pochodzą ze Snapchata.

WhatsApp oferuje szyfrowanie typu end to end, dzięki czemu to stosunkowo bezpieczne rozwiązanie. Teraz całość staje się jeszcze bardziej prywatna i poufna.

Poniższy zrzut ekranu pokazuje, że znikające wiadomości będą usuwane po 5 sekundach lub jednej godzinie od wysłania. Menu ustawień pokazuje również, że może to być opcja, która zadziała jedynie w grupowych czatach.

WhatsApp może otrzymać funkcje znikających wiadomości

Źródło: techadvisor