WhatsApp rośnie - już 700 milionów aktywnych użytkowików

WhatsApp osiągnął w sierpniu 2014 roku 600 milionów aktywnych użytkowników, w styczniu 2015 chwali się wynikiem o sto milionów większym.

Aby użytkownik został uznany "aktywnym", musi czynnie skorzystać z usługi przynajmniej raz w miesiącu. Takich osób było 700 milionów, a dziennie przez WhatsApp przesyłane jest 30 miliardów wiadomości. Statystycznie to tak, jakby każdy mieszkaniec Ziemi wysyłał dziennie pięć. Trzeba przyznać, że to wynik imponujący i 19 miliardów dolarów, jaki wyłożył Facebook za zakup komunikatora, nie było wydatkiem chybionym. Dodam do tego, że sam Facebook skupia aktualnie 1,35 miliarda osób, Messengera używa 500 milionów, a Instagrama 300 milionów osób, więc imperium założone przez Marka Zuckerberga rozwija się potężnie. Jan Koum, dyrektor WhatsApp, napisał, że cieszy go fakt, iż tak wielu ludzi korzysta z komunikatora, aby być w kontakcie z najbliższymi.

Niestety, Koum nie dodał, ile spośród tych 700 milionów zapłaciło za subskrypcję (komunikator działa za darmo przez pierwszy rok). Globalny rywal - Twitter - pozostaje daleko w tyle, mogąc się pochwalić "tylko" 284 milionami aktywnych kont. Wracając jeszcze do Zuckerberga, rok temu powiedział, że chce, aby każdy z jego serwisów miał miliard użytkowników. I jak widać - jest na dobrej drodze. Użytkownicy WhatsApp mogą zaś spodziewać się w tym roku ulepszeń, ale nie podano jeszcze szczegółów.